Dorota Kułaga, DF
Anna Benicewicz-Miazga/Dorota Kułaga
Piłkarze ręczni KGHM Chrobrego Głogów w 1. kolejce Orlen Superligi przegrali na wyjeździe z Handballem Kielce 24:44. Przed meczem na trybunie prasowej byliśmy świadkami wzruszającego gestu Tałanta Dujszebajewa. Razem z kierownikiem drużyny Arturem Łatą podszedł do miejsca, które na meczach piłki ręcznej zajmował Paweł Kotwica z redakcji Echa Dnia.

Wzruszający gest trenera Tałanta Dujszebajewa przed meczem

Przed meczem na trybunie prasowej byliśmy świadkami wzruszającego gestu Tałanta Dujszebajewa. Razem z kierownikiem drużyny Arturem Łatą podszedł do miejsca, które na meczach piłki ręcznej zajmował Paweł Kotwica z redakcji Echa Dnia. Symbolicznie położyli ręce na tabliczce upamiętniającej zmarłego w czerwcu w czasie Final Four Ligi Mistrzów w Kolonii Pawła, postawili elektryczną świeczkę. – Paweł na pewno jest tam szczęśliwy – powiedział Tałant Dujszebajew, spoglądając w górę.

A później zaczęły się sportowe emocje. – Nigdy nie zginie, Iskierka nigdy nie zginie – tak swój doping w Hali Legionów zaczęli kibice 20-krotnych mistrzów Polski.

Zobacz zdjęcia z meczu

Pierwszą bramkę dla KS Kielce w sezonie 2023/2024 zdobył pewnym rzutem z drugiej linii Igor Karačić. Wyrównał Bartosz Skiba, ale w 5. minucie po rzucie z kontrataku Arkadiusza Moryty gospodarze prowadzili 2:1.

W 9. minucie dwa razy udanymi interwencjami popisał się Miłosz Wałach. To on zaczął mecz w pierwszej siódemce. Andreas Wolff nie znalazł się w kadrze na to spotkanie z powodu urazu pleców.

Z minuty na minutę rosła przewaga mistrzów Polski. W 14. minucie po rzucie Dylana Nahiego było już 10:4. Później nastąpił przestój w grze KS-u – kilka niedokładnych podań i w 24. minucie było 15:11.

Spikerem na środowym meczu był Paweł Jańczyk, przynajmniej na razie zastąpił on Pawła Papaja, który będzie miał teraz więcej obowiązków przy zmianach właścicielskich klubu.