Michał Perzanowski
Szymon Starnawski /Polska Press
Queens Park Rangers zaczęło w ten weekend rozgrywki na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Podopieczni trenera Iana Hollowaya wygrali z Reading 2:0. Oba gole strzelił Conor Washingotn, choć te by nie padły, gdyby nie obecność na boisku Pawła Wszołka.

Polski skrzydłowy w 22. minucie dośrodkował na głowę Washingtona i krótką chwilę później cieszył się już z pierwszej asysty w nowym sezonie. W drugiej połowie Wszołek spróbował indrywidualnej akcji na skrzydle, zszedł do środka i został sfaulowany w polu karnym. Tiago Ilori obejrzał za swoje przewinienie czerwoną kartkę, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Washington, celebrując swoje drugie trafienie w nowym sezonie.

Wszołek rozegrał całe spotkanie. Na boisku nie pojawił się za to jego klubowy kolega, Ariel Borysiuk.

Nie tylko Wszołek grał dziś w Football League Championship. Bartosz Białkowski zachował czyste konto w meczu z Birmingham City (na ławce Tomasz Kuszczak), a jego Ipswich Town wygrało 1:0. Na ławce Wolverhampton zabrakło jednak Michała Żyro. "Wilki" wygrały z Middlesbrough 1:0.

MAGAZYN SPORTOWY 24

Jakie hobby mają reprezentanci Polski?

Materiał oryginalny: Paweł Wszołek doskonale rozpoczął sezon. Asysta i wywalczony rzut karny przeciwko Reading - Gol24