Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Beenhakker swoją kadencję rozpoczął w kiepskim stylu....

Pechowe debiuty selekcjonerów w XXI wieku. Jak dotąd żaden nie wygrał

Leo Beenhakker, 16.08.2006: Dania - Polska 2:0

Beenhakker swoją kadencję rozpoczął w kiepskim stylu. Towarzyskie spotkanie z Danią w Odense miało być przetarciem przed eliminacjami ME 2008. Polacy po słabej pierwszej połowie i nieco lepszej grze po przerwie przegrali 0:2. - Po dwóch treningach nie można zbudować zespołu - tłumaczył po meczu Holender.

W drugim spotkaniu Beenhakker również przegrał, tym razem już w eliminacjach z Finami. Później reprezentacja poprawiła wyniki. Pokonała w Chorzowie Portugalię oraz dwukrotnie Belgię i awansowała z pierwszego miejsca w grupie. Na Euro ugraliśmy jednak tylko punkt, a kolejne eliminacje okazały się klapą.