PGE Spójnia lepsza w Stargardzie od GTK Gliwice [DUŻO ZDJĘĆ]

Jakub Lisowski
PGE Spójnia Stargard wygrała z GTK Gliwice 86:76.
PGE Spójnia Stargard wygrała z GTK Gliwice 86:76. Tadeusz Surma
PGE Spójnia Stargard już do długiej przerwy wypracowała sobie dużą zaliczkę, ale przebieg trzeciej kwarty był zły i podopieczni Sebastiana Machowskiego do końca musieli być skoncentrowani. Wygrali i cały czas są w grze o play-offy Orlen Basket Ligi.

Goście mecz rozpoczęli od dwóch trójek Kadre Gray’a i w 3. minucie prowadzili 8:5, ale jak Spójnia mocniej przypilnowała strzelca gości – to ci złapali kryzysik, a stargardzianie zdobyli siedem punktów z rzędu. I zaczęli też budować swoją przewagę. W 9. minucie prowadzili już 24:14.

Druga kwarta ustawiła spotkanie. Spójnia prowadząc 36:30 rozpoczęła serię punktową. Zapoczątkował ją Wesley Gordon, a zakończył Aleksandar Langović. W 19. minucie gospodarze prowadzili 50:30 i w hali mało kto spodziewał się jakiegoś przełomu.

Po zmianie stron Spójnia grała spokojniej, a gliwiczanie nie mieli nic do stracenia i ryzykowali. Trafiali, dobrze bronili i przed ostatnią odsłoną wynik nie był pewny (68:58). Rywale próbowali gonić – zmniejszali straty do 7-8 punktów, ale Spójnia wtedy odpowiadała skutecznymi akcjami, co podcinało rywalom skrzydła. W miarę bezpieczna różnica została utrzymana do końca.

- Spodziewaliśmy się, że Spójnia po ubiegłotygodniowej porażce wyjdzie na nas mocno zmobilizowana i rozpocznie mecz bardzo agresywnie. Zbyt słabo się prezentowaliśmy do przerwy – podsumował Paweł Turkiewicz, trener GTK.

- Nie jestem zadowolony z każdego fragmentu spotkania w naszym wykonaniu, ale cieszę się z efektu końcowego. Dobra, efektywna I połowa, a w II połowie ściągnęliśmy nogę z gazu – stwierdził trener Machowski. - Przed meczem mówiłem w szatni, że dla nas jest to pierwszy finał w walce o play-offy. Dobrze, że go wygraliśmy.

PGE Spójnia Stargard – GTK Gliwice 86:76
Kwarty: 27:19, 25:16, 16:23, 18:18.
Spójnia: Langović 21 (3), Gruszecki 14 (2), Brown 11 (1), Daniels 10 (1), Gordon 8 – Stein 13, Simons 3 (1), Łapeta 3, Brenk 3 (1).
GTK: Gray 17 (2), Frąckiewicz 11, McEwan 11, Henderson 10, Czerapowicz 7 (2) – Laksa 16 (4), Bender 2, Śnieg 1, Samsonowicz 1, Busz.