Pia Skrzyszowska z brązem! Jakim cudem nie pobiła rekordu Polski?

Filip Bares
Filip Bares
Pia Skrzyszowska sięgnęła po brązowy medal Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow na dystansie 60 metrów przez płotki kobiet. Polka dwukrotnie otarła się w niedzielę o rekord Polski, biegnąc najpierw 7,78 w półfinale, a następnie 7,79 w finale.

Spis treści

Blisko rekordu Polski

Pia Skrzyszowska pojechała do Glasgow z realnymi szansami na medal Halowych Mistrzostw Świata. W tym roku Polka zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu World Indoor Tour. Co więcej udało się jej uzyskać czas 7,81s i po raz kolejny była blisko pobicia rekordu Polski należącego do Zofii Bielczyk z z 1980 roku - 7,77. Szybciej w tym roku biegały tylko Devynne Chartlon z Bahamów (7,67), Holenderka Nadine Visser (7,78) i Amerykanka Masai Russell (7,79).

W niedzielnym półfinale Skrzyszowska dobiegła do mety z czasem 7,78 czym wyrównała swój rekord życiowy i po raz drugi otarła się o rekord Polski o jedną setną sekundy.

Pia z brązem

W finale, obok Polski, na starcie stanęły Charlton, jej rodaczka Charisma Taylor, Russell, Węgierka Luca Kozak, Irlandka Sarah Lavine, Brytyjka Cindy Sember i Francuzka Cyrena Samba-Mayela, która w półfinale pobiegła sensacyjnie 7,73 czym ustanowiła swój rekord życiowy.

Nie awansowała natomiast Nadine Visser. Holenderka trąciła pierwszy płotek w półfinale, który wybił ją z rytmu i nie miała szans na odrobienie strat.

W finale, podobnie jak w półfinale, Pia trochę została w blokach, ale fantastycznie pokonywała kolejne płotki. Metę przebiegła jako trzecia, z czasem 7,79 i po raz kolejny była blisko rekordu Polski. Wygrała Chartlon, która pobiła rekord świata - 7,65. Drugie miejsce zajęła rewelacja imprezy w Glasgow Samba-Mayela (7,74.)