Radomiak Radom - Piast Gliwice 1:1
Radomiak Radom - Piast Gliwice 1:1 PAP, Andrzej Lange
PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom skompletował możliwe wyniki na nowym stadionie przy Struga. Po porażce z Cracovią i wygranej przeciw Warcie Poznań tym razem zremisował z Piastem Gliwice 1:1. Obie bramki padły w drugiej połowie. Na trafienie Pedro Henrique odpowiedział z rzutu karnego Michał Chrapek.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Piast Gliwice 1:1

To był całkiem dynamiczny mecz. Długimi fragmentami przeważał Piast. Stworzył więcej klarownych okazji, oddając dziewiętnaście strzałów z czego dziesięć celnych. Znowu jednak szwankowała skuteczność. Zespół z Gliwic w tym sezonie jeszcze nie trafił z gry i przed przerwą na mecze reprezentacji już tej serii nie przełamie.

Radomiaka przed utratą bramki przez ponad godzinę skutecznie chronił Albert Posiadała. Młodzieżowiec miał co robić. Zaczął od błędu z wyprowadzeniem piłki, którego nie wykorzystał Piast. Potem interweniował już bez zarzutu. Przy rzucie karnym egzekwowanym przez Michała Chrapka rzucił się w lewą stronę, tymczasem strzał poszedł w sam środek.

Jako pierwszy do siatki trafił Radomiak. W 54 minucie dośrodkowanie Dawida Abramowicza z lewej flanki celną główką w polu karnym zamknął Pedro Henrique. Tak padła jego trzecia bramka w sezonie.

Remis z przebiegu gry wydaje się sprawiedliwy. Radomiak zrobił za mało, żeby zgarnąć całą pulę, natomiast Piast wystarczająco dużo, żeby zapunktować.

Po siedmiu kolejkach Radomiak ugrał dziesięć punktów (trzy zwycięstwa, remis, trzy porażki, bramki 8-8). Dorobek Piasta jest uboższy o dwa punkty (jedno zwycięstwo, aż pięć remisów, jedna porażka, bramki 5-5).

Oceny piłkarzy po meczu Radomiak Radom - Piast Gliwice (w skali 1-6):