Pięć czerwonych kartek w sparingu Zagłębia Lubin z uczestnikiem Ligi Mistrzów!

JCZ
Andrzej Banas / Polskapresse
Coraz ciekawiej w sparingach z udziałem polskich klubów. Wczoraj Pogoń Szczecin specjalnie nie wykorzystała rzutu karnego, bo uznała, że jej się nie należał. W dzisiejszym meczu Zagłębia Lubin z Dinamo Zagrzeb (1:3) sędzia pokazał aż pięć czerwonych kartek.

Spotkanie z Chorwatami, którzy bez powodzenia uczestniczyli w fazie grupowej Ligi Mistrzów, od początku toczyło się w nerwowej atmosferze. Apogeum osiągnięto w 22 minucie, kiedy to Jan Vlasko został ostro sfaulowany przez przeciwnika. Za Słowakiem wstawił się Lubomir Guldan, a swoje pretensje zaczął rościć także Jakub Tosik. Na boisku wywiązała się szarpanina.

Arbiter nie zapanował nad krewkimi piłkarzami. Chociaż po tej sytuacji wyciągnął aż trzy czerwone kartki, to w żaden sposób nie ostudził emocji. Jeszcze przed przerwą musiał wyrzucić z boiska Nikolę Moro. A po zmianie stron to samo uczynił z Sebastianem Maderą. Piłkarze Zagłębia uważają, że byli prowokowani. Sparing przegrali 1:3. Honorową bramkę w końcówce z rzutu karnego zdobył Filip Starzyński.

Zajście z pierwszej połowy można obejrzeć tutaj:

Dinamo Zagrzeb - Zagłębie Lubin 3:1

Bramki: Olmo 43', Situm 49', Pavičić 84' - Starzyński 83' (k.)
Czerwone kartki: Hodzić, Moro (za dwie żółte - Tosik, Guldan, Madera

Dinamo Zagrzeb:
I połowa: Livaković - Stojanović, Sigali, Perić, Sosa - Moro, Gojak - Olmo, Machado, Ćorić - Hodžić.
II połowa: Zagorac - Matel, Lešković, Schildenfeld, Pivarić - Knežević, Pavičić - Fiolić, Antolić, Šitum - Gojak.

Zagłębie Lubin: Forenc - Siemaszko (60' Todorovski), Madera (53' Jończy), Guldan (46' Oko), Tosik (46' Żyra) - Ł. Piątek (60' Kubicki), Rakowski (60' Mucha), Janus (60' Woźniak), Żyra (35' Slisz, 60' Starzyński), Vlasko (60' Janoszka - Buksa (60' Nespor).

Źródło: własne/Zagłębie Lubin

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Piłkarze, którzy wracają do gry mimo przeciwności losu

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Pięć czerwonych kartek w sparingu Zagłębia Lubin z uczestnikiem Ligi Mistrzów! - Gol24