Pięciu Polaków w wyjściowym składzie w meczu Empoli - Bologna. Trzech powołał Michał Probierz do reprezentacji Polski

Bartosz Głąb
Kacper Urbański (Bologna)
Kacper Urbański (Bologna) Claudio Giovannini
Bologna w piątkowy wieczór pokonała rzutem na taśmę Empoli 1:0 w meczu 29. kolejki Serie A. Mecz od pierwszej minuty rozpoczęło aż pięciu Polaków. Trzech z nich Michał Probierz powołał na baraże o awans do Euro 2024. Jednak najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Kacper Urbański. 19-letni Polak nie zdołał wpisać się na listę strzelców. W doliczonym czasie gry jego zmiennik zdobył strzelił gola na wagę 3 punktów dla gości.

"Polski mecz" w Serie A. Pięciu Polaków w wyjściowym składzie

W piątkowy wieczór walczące o utrzymanie w lidze Empoli zmierzyło się z rewelacyjną Bologną. W wyjściowym składzie obu drużyn pojawiło się w sumie aż pięciu Polaków. W ekipie gospodarzy od pierwszej minuty wystąpili Bartosz Bereszyński, Sebastian Walukiewicz oraz Szymon Żurkowski, natomiast w drużynie z szeregach gości Łukasz Skorupski i Kacper Urbański.

Tak liczna grupa polskich zawodników grających we włoskiej lidze jest świetną wiadomością dla Michała Probierza, który dzień wcześniej ogłosił powołania na baraże o awans do Euro 2024. Na liście selekcjonera reprezentacji Polski znaleźli się Skorupski, Bereszyński oraz Walukiewicz. Któryś z tych trzech zawodników już w najbliższy czwartek może pojawić się na PGE Narodowym w rywalizacji przeciwko Estonii.

Kadra reprezentacji Polski na baraże Euro 2024

Trzech kadrowiczów na boisku, jednak bramkę mógł zdobyć inny Polak

Od początku 29. kolejki Serie A lepiej prezentowała się Bologna. W 16. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Kacper Urbański, ale uderzenie 19-latka wybronił bramkarz. Chwilę później młody Polak ponownie znalazł się w polu karnym przeciwnika. Jednak uderzenie pomocnika zostało zablokowane. Pierwsza połowa mimo przewagi gości, zakończyła się bezbramkowym remisem.

Pierwszym z Polaków, który opuścił boisko okazał się Szymon Żurkowski. Pomocnik Empoli został zmieniony w 66. minucie, a w jego miejsce pojawił się Ukrainiec Viktor Kovalenko. Były gracz Górnika Zabrze początek roku miał fantastyczny, w dwóch meczach strzelił 4 gole, ale w ostatnich tygodniach zdecydowanie spuścił z tonu.

Szymon Żurkowski bohaterem Serie A

Meczu nie dokończył również Kacper Urbański. Młodzieńca w 79. minucie zastąpił Giovanni Fabbian. W doliczonym czasie gry właśnie ten zawodnik przesądził o losach meczu, zdobywając jedyną bramkę spotkania.

Trójka Polaków powołanych przez Michała Probierza na baraże rozegrała pełne 90 minut. Reprezentacja Polski zagra z Estonią już 21 marca.

Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...