cekon
Patryk Dudek, lider Falubazu Zielona Góra.
Patryk Dudek, lider Falubazu Zielona Góra. Sławomir Kowalski
Patryk Dudek, żużlowiec Falubazu Zielona Góra, wygrał w Gdańsku Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Zielonogórzanin spisał się zdecydowanie lepiej niż dzień wcześniej w finale indywidualnych mistrzostw Polski.

„Duzers” w wielkim finale imprezy pokonał mistrza Polski Piotra Pawlickiego, duńskiego asa Nicki’ego Pedersena i Rosjanina Emila Sajfutdinowa. Wcześniej nie wiodło mu się tak znakomicie, bo w turnieju zasadniczym zdobył dziewięć punktów.
Podobnie, jak dzień wcześniej w finale IMP, już na początku zawodów Patrykowi Dudkowi przyszło zmierzyć się z jednym z faworytów imprezy, liderem Stali Gorzów Bartoszem Zmarzlikiem. Długo zanosiło się na to, że podobnie jak w Lesznie górą będzie zielonogórzanin. „Duzers” prowadził, ale szybszy motocykl miał gorzowianin, który nękał atakami rywala. Dopadł go tuż przed metą.

Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu (2018).

Zobacz, co działo się przed walką o żużlowe złoto. Zawodnicy...

Zawodnik Falubazu zrewanżował się w wyścigu półfinałowym, w którym obaj pojechali dlatego, że nie udało im się awansować bezpośrednio do finału. To przywilej jedynie dwóch najlepszych zawodników turnieju zasadniczego, w Gdańsku byli to Nicki Pedersen i Piotr Pawlicki. W półfinałach pojechało ośmiu kolejnych żużlowców. Tylko zwycięzcy uzyskali awans do decydującego starcia. Patryk Dudek zdecydowanie wygrał start, ale gonili go Leon Madsen i Bartosz Zmarzlik. Tym razem zielonogórzanin nie dał się zaskoczyć. Drugą półfinałową gonitwę wygrał Emil Sajfutdinow.
W finałowym biegu Patryk Dudek po niezłym starcie szybko zbudował sobie przewagę nad rywalami i dość wyraźnie wszystkich pokonał.

Inni zawodnicy lubuskich klubów zajęli odległe lokaty. Po dwóch startach z turnieju wycofał się Michael Jepsen Jansen. Duńczyk jeżdżący w barwach Falubazu dzień wcześniej miał wypadek w mistrzostwach swojego kraju. Bardzo źle się czuł, jest mocno poobijany, najbardziej narzeka na ból barku i uda.

Bartek, dlaczego? Lider Stali Gorzów nie zdobył medalu mistr...

WYNIKI IMME
1. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) – 1. miejsce w finale 9 (2,3,0,2,2), 2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 2. miejsce w finale 11 (3,2,2,3,1), 3. Nicki Pedersen (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 3. miejsce w finale 13 (3,1,3,3,3), 4. Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno) – 4. miejsce w finale 8 (0,0,3,2,3), 5. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) 11 (3,2,2,2,2), 6. Jason Doyle (Get Well Toruń) 10 (2,2,3,d,3), 7. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) 9 (2,3,1,3,w), 8. Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa) 8 (3,1,2,2,0), 9. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) 8 (2,3,0,1,2), 10. Artiom Łaguta (MrGarden GKM Grudziądz) 8 (1,3,2,1,1), 11. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) 7 (0,1,1,3,2), 12. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 6 (1,1,w,1,3), 13. Krzysztof Kasprzak (Cash Broker Stal Gorzów) 5 (1,0,3,d,1), 14. Fredrik Lindgren (forBET Włókniarz Częstochowa) 3 (0,2,1,0,0), 15. Rafał Karczmarz (Cash Broker Stal Gorzów) 2 (1,1,w), 16. Michael Jepsen Jensen (Falubaz Zielona Góra) 1 (1,d,-,-,-), 17. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń) 0 (0,0,0,0,0).

OBEJRZYJ najnowszy odcinek magazynu żużlowego "Tylko w lewo"

Zawody ROK CUP Poland w Starym Kisielinie.

Piotr Protasiewicz znów mistrzem kartingu. Syn żużlowca Falu...

Materiał oryginalny: Piękna jazda Patryka Dudka, nowego mistrza ekstraligi. Żużlowiec Falubazu Zielona Góra wygrał w Gdańsku - Gazeta Lubuska