Pierwsze podium Justyny Kowalczyk

Andrzej Stanowski
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Pawel Relikowski / Polska Press
Biegi narciarskie. Nowy sezon Justyna Kowalczyk zaczęła od miejsca na podium, w zawodach w sprincie stylem klasycznym FIS Cup w Olos Polka zajęła trzecie miejsce.

Od kilkunastu dni Polka trenuje w fińskim Muonio. W sobotę wystartowała w sprincie klasykiem. W kwalifikacjach zajęła dziewiąte miejsce. W ćwierćfinale i w półfinale Kowalczyk była druga, w wielkim finale zacięta rywalizacja trwała do ostatnich metrów, wygrała Norweżka Andy Svendsen przed Rosjanką Natalią Neprjajewą, Kowalczyk zajęła trzecie miejsce ze stratą 1,42 sekundy do zwyciężczyni.

To był pierwszy start Kowalczyk w nowym sezonie, która w Finlandii szykuje się do zawodów Pucharu świata w Kuusamo (24-26 listopada). Dla naszej biegaczki głównym celem w tym sezonie będą igrzyska Olimpijskie w PjongCzangu, gdzie zamierza pobiec na 30 km klasykiem i w sprincie też stylem klasycznym oraz, jeśli Sylwia Jaśkowiec odzyska formę, także w sprincie stylem dowolnym. W Pucharze Świata Kowalczyk zamierza koncentrować się głównie na biegach klasykiem, choć zapowiada też kilka występów w biegach „łyżwą”. Planuje też występy w biegach długodystansowych.