Piłkarki nożne Górnika po dwóch porażkach z rzędu w końcu zapunktowały w Orlen Ekstralidze. Łęcznianki zremisowały z Czarnymi Sosnowiec 0:0

Marcin Puka
Marcin Puka
Piłkarki nożne Górnika Łęczna po 15. kolejkach Orlen Ekstraligi zajmują siódme miejsce w tabeli. Do trzeciego Śląska Wrocław tracą tylko trzy punkty Facebook Górnik Łęczna kobiety
Piłkarki nożne Górnika Łęczna po dwóch porażkach z rzędu w Orlen Ekstralidze przerwały złą passę. Jednak wyjazdowa potyczka z Czarnymi Sosnowiec zakończyła się ich połowicznym sukcesem, ponieważ podopieczne Patryka Błaziaka zanotowały bezbramkowy remis.

Obydwie ekipy stworzyły sobie w pierwszym kwadransie meczu kilka okazji do zdobycia goli. W 15. minucie Czarne umieściły piłkę w siatce, ale ich radość była przedwczesna, ponieważ sędzia odgwizdała pozycję spaloną jednej z jej zawodniczek.

Łęcznianki odpowiedziały dwoma niecelnymi strzałami. W 36. min miały one świetną okazję do objęcia prowadzenia. Rzut karny wykonywała Marcjanna Zawadzka, ale jej intencje wyczuła Martyna Małysa i po 45. min był bezbramkowy remis.

Po zmianie stron ekipa z Sosnowca próbowała zaskoczyć Sandrę Urbańczyk uderzeniami z dystansu, ale bramkarka zespołu z Łęcznej była na miejscu. Przyjezdne próbowały się odgryzać, ale ostatecznie kibice w sobotę nie zobaczyli bramek.

Teraz w krajowych rozgrywkach nastąpi kilkunastodniowa przerwa. W weekend 13/14 kwietnia Górniczki podejmą Stomilanki Olsztyn. Jednak wcześniej, bo 27 marca (środa, godzina 17) czeka je potyczka w gościach z GKS Katowice w ramach ćwierćfinału Orlen Pucharu Polski. W niedawnym meczu ligowym obydwu drużyn w Łęcznej lepsza okazała się drużyna z Górnego Śląska, zwyciężając 4:0.

Czarni Sosnowiec – Górnik Łęczna 0:0
Czarni: Małysa – Chudzik, Kurzawa, Buszewska, Horvathova, Sarapata (46 Witek), Materek (58 Kozielska), Grzywińska (66 Piksa), Miksone, Miłek, Kaletka. Trener: Sebastian Stemplewski
Górnik: Urbańczyk – Skupień, Kazanowska, Cyraniak, Zawadzka, Hałatek, Dereń (66 Posiewka), Kłoda, Piętakiewicz (78 Ostrowska), Fabova, Rapacka (78 Nestorowicz). Trener: Patryk Błaziak
Żółte kartki: Kaletka – Rapacka, Cyraniak, Posiewka
Sędziowała: Magdalena Syta (Kraków)

POWOŁANE DO KADRY

Jagoda Cyraniak, Julia Piętakiewicz i Sandra Urbańczyk zostały powołane na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 19. Górniczki rozegrają w narodowych barwach trzy mecze w Bośni i Hercegowinie w ramach drugiej rundy kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Biało-czerwone zmierzą się z Finlandią, Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną.