Dorota Kułaga
Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz znalazł się w gronie nominowanych do 72. Plebiscytu Sportowego - Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Biegacz z Sandomierza w 2023 roku zdobył 2 medale na młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Tomasz Bochenek
Trzecioligowi piłkarze Czarni Połaniec sprawili niespodziankę remisując w meczu kontrolnym z ekstraklasową Puszczą Niepołomice 2:2. Pojedynek rozegrany został w piątek, 12 stycznia, w Staniątkach.

Remis piłkarzy Czarnych Połaniec z Puszczą Niepołomice

Puszcza Niepołomice - Czarni Połaniec 2:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Mesanović 10, 2:0 Mesanović 40, 2:1 Wójcik 80, 2:2 Banik 90.
Puszcza: Perchel - Bartosz, Wojcinowicz, Sołowiej, Revenco - Thiago, Cichoń, Poczobut, Mesanović, Kramarz - Zapolnik; w II połowie grali: Kusak - Czekański, Gruszecki, Pieprzyca, Gil, Zębala, Sendor, Kutermak, Gaweł.
Czarni: Wieczerzak - Żądło, Bawor, Bakowski, Misztal - Sumara, Kołaska, Guca, Chmeiowiec, Kardaś - testowany; w II połowie grali: Paterek - Mucha, Załucki, Łebek, Smoleń, Wiktor, Kieryś, Wójcik, Banik, Przekota, Gębalski.

Czarni pokazali się w tym sparingu z dobrej strony. W końcówce zdobyli dwie bramki - Jakub Wójcik w 80 minucie i Michał Banik w 90 minucie - i dzięki temu niespodziewanie zremisowali z ekipą trenera Tomasza Tułacza, grającą w PKO BP ekstraklasie.

- Jestem zadowolony z przebiegu sparingu. Błędy, które popełniliśmy, dają nam świetny materiał do analizy. Oczywiście, wynik był sprawa drugorzędną, natomiast cieszy mnie to, że podjęliśmy odważną grę przeciwko takiej drużynie. W pierwszej połowie, pomimo przewagi Puszczy, stworzyliśmy kilka ciekawych sytuacji. Druga połowa dała nam więcej szans na wykorzystanie miejsca na boisku. Błędów też nie uniknęliśmy, ale rozsądniej wyprowadzaliśmy piłkę z niskiej strefy i nie prokurowaliśmy problemów samym sobie. Cieszy mnie odważny debiut Miłosza Przekota. Przed nami teraz pierwszy pełny mikrocykl, w którym będziemy pracować między innymi nad wypracowaniem powtarzalnych zachowań na boisku

- powiedział dla oficjalnej strony Czarnych Łukasz Cabaj, nowy trener trzecioligowca z Połańca.

W kolejnym meczu kontrolnym Czarni Połaniec, których od niedawna prowadzi Łukasz Cabaj, zmierzą się 20 stycznia na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

Mecze kontrolne Czarnych Połaniec w zimowym okresie przygotowawczym

Czarni Połaniec - Puszcza Niepołomice 2:2
Czarni Połaniec - Stal Stalowa Wola – 20 stycznia, godzina 15 w Stalowej Woli
Czarni Połaniec – Pogoń Staszów - 24 stycznia, godzina 19 w Staszowie
Czarni Połaniec - Klimontowianka Klimontów – 31 stycznia, godzina 19:30 w Staszowie
Czarni Połaniec - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – 3 lutego, godzina 17 w Niecieczy
Czarni Połaniec - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – 10 lutego, godzina do ustalenia w Ostrowcu Świętokrzyskim