Krzysztof Krogulec
Rywalem piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce w 1/8 Ligi Mistrzów będą niemieckie Rhein-Neckar Loewen. Spowodował to remis w ostatnim meczu grupy B pomiędzy Paris Saint Germain Handball a THW Kiel, do któego bardzo przyczynił się bramkarz „Zebr”, Andreaas Wolff, od 2019 roku zawodnik …klubu z Kielc.

Kielczanie w sobotę wygrali z Mieszkowem Brześć 33:28 i aby awansowali na czwarte miejsce w tabeli, co dałoby im teoretycznie łatwiejszego rywala w 1/8 (węgierski Pick Szeged, a w ćwierćfinale prawdopodobnie Vardar Skopje), lider grupy B, Paris Saint Germain Handball musiał w niedzielę u siebie pokonać niemieckie THW Kiel.

Gospodarze zaczęli to spotkanie bardzo dobrze, a do przerwy prowadzili 16:11. Jednak w drugiej połowie znakomicie w bramce THW zaczął się spisywać Andreas Wolff (od 2019 roku zawodnik PGE VIVE), który obronił między innymi trzy karne. W 44 minucie goście doprowadzili do remisu 20:20. Potem PSG nie potrafiło odskoczyć na większa liczbę bramek, w w ostatnich dwóch minutach kilończycy obejmowali jednobramkowe prowadzenie. 5 sekund przed końcem wyrównał Luc Abalo, ale to było za mało dla kielczan.

Pierwszy mecz z mistrzami Niemiec kielczanie zagrają pomiędzy 21 a 25 marca w Kielcach, a rewanż między 28 marca a 1 kwietnia na wyjeździe. Zwycięzca tej pary w ćwierćfinale zagra z PSG, które do tej fazy rozgrywek awansuje bez gry w 1/8.