Piłkarze z Wielkopolski mistrzami Polski do lat 15

LUMAR, MAC
Reprezentacja Wielkopolski do lat 15
Reprezentacja Wielkopolski do lat 15 archiwum WZPN
W czwartek zakończył się organizowany przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej finałowy turniej (rywalizowało osiem zespołów) Pucharu im. Kazimierza Górskiego, znakomitego prze laty trenera, twórcy potęgi polskiego futbolu w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Rozgrywki te, to mistrzostwa Polski w kategorii do lat 15, w obecnej formule przeprowadzone po raz ósmy. Reprezentacja Wielkopolski po raz drugi z rzędu, a trzeci w ogóle (także 2009) zdobyła złoty medal tej kategorii wiekowej.

W finale rozegranym w Jarocinie drużyna z Wielkopolski pewnie pokonała reprezentację Podlaskiego Związku Piłki Nożnej 2:0 (2:0), a bramki dla młodych Wielkopolan zdobyli: Olaf Kobacki (13) oraz Karol Smajdor (35).

– Moim zdaniem wygraliśmy jak najbardziej zasłużenie. Od początku do końca kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Z przebiegu gry, nasze zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe. Rywale w zasadzie ograniczali się do defensywy szukając swoich szans w kontratakach oraz w stałych fragmentach gry – powiedział nam Przemysław Małecki, trener zwycięskiej drużyny Wielkopolski, któremu pomagają Fabian Myszkowski oraz Hubert Wronek.

Trzecie miejsce i brązowy medal dla reprezentacji Mazowsza po zwycięstwie 3:0 nad zespołem z Podkarpacia.

Najlepszym bramkarzem został wybrany Łukasz Benedyktyński, a najlepszym zawodnikiem został Olaf Kubacki – obaj z Wielkopolski.

Puchar i medale zwycięzcom wręczał Stefan Antkowiak, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w towarzystwie Sławomira Trybka i Andrzeja Tomkowiaka.

W rozgrywanym równolegle w Uniejowie turnieju o Puchar im. Włodzimierza Smolarka, który wyłania mistrza Polski w grupie do lat 14 reprezentacja Wielkopolski awansowała do finału i w sobotę będzie grała o złoty medal.

Reprezentacja Wielkopolski: bramkarze – Dawid Witkowski (Kotwica Kórnik), Łukasz Benedykciński (Błękitni Wronki); zawodnicy z pola – Wiktor Pleśnierowicz, Karol Smajdor, Kacper Andrzejewski, Jakub Białczyk, Krystian Petlakowski, Maciej Kaczmarkiewicz, Łukasz Bogajewski, Oskar Nowak, Jakub Karbownik, Olaf Kobacki, Kacper Janiak, Szymon Czyż (wszyscy Lech Poznań); Kacper Józefiak, Mateusz Maćkowiak, Wiktor Kurzawski (Warta Poznań); Jakub Krok-Adamski (Błękitni Wronki).

Materiał oryginalny: Piłkarze z Wielkopolski mistrzami Polski do lat 15 - Głos Wielkopolski