Dorota Kułaga
Piłkarze Korony Kielce w sobotę, 9 grudnia, w meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy zremisowali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0:0. W drugiej połowie lider miał przewagę, kilka razy poważnie zagroził bramce Konrada Forenca, ale golkiper z Oławy popisywał się świetnymi interwencjami. Korona nie oddała w tym spotkaniu celnego strzału. Widać było po niej zmęczenie po meczu Fortuna Pucharu Polski z Legią Warszawa. Remis, biorąc pod uwagę przebieg spotkania, jest korzystnym wynikiem dla Korony.

Korona Kielce kontra Śląsk Wrocław. Relacja live

Śląsk Wrocław - Korona Kielce 0:0
Korona Kielce: Forenc - Zator, Malarczyk, Trojak, Briceag - Podgórski (68. Konstantyn), Hofmeister, Remacle, Takać (56. Deaconu), Błanik (81. Kwiecień) - Dalmau (56. Szykawka).
Śląsk Wrocław: Leszczyński,] - Janasik, Petkow, Bejger, Konczkowski (69. Macenko) - Samiec-Talar (88. Zohore), Żukowski (88. Szwedzik), Schwarz (69. Ince), Łukasik, Olsen (83. Rzuchowski) - Exposito.
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Żółta kartka: Takać, Remacle (Korona), Olsen (Śląsk).
Widzów: 12 376.

90+3 - Koniec spotkania. Korona zremisowała bezbramkowo z liderem Śląskiem Wrocław. W drugiej połowie, zwłaszcza od 70 minuty, lider uzyskał wyraźną przewagę, ale świetnie bronił Konrad Forenc. Statystyki z tego meczu zdecydowanie po stronie Śląska - 11 strzałów, z czego 4 celne. Korona oddała 4 strzały, ale żaden z nich nie był celny. Posiadanie piłki 64 procent Śląsk, a 36 procent Korona. Dla kieleckiego klubu to cenny punkt wywalczony na boisku lidera.

Zobacz zdjęcia z meczu

90+2 - Dwa rzuty rożne wykonywał Śląsk - pewnie na przedpolu Konrad Forenc.

90 - Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

Korona skupia się już tylko na destrukcji. Widać, że odczuwa trudy środowego meczu Fortuna Pucharu Polski, które zakończyło się dogrywką, w dodatku odbyło się w bardzo trudnych warunkach.

88 - Kolejne dwie zmiany w Śląsku. Patryk Szwedzik zastąpił Mateusza Żukowskiego, a Kenneth Zohore wszedł za Piotra Samca-Talara.

85 - Żółta kartka dla Martina Remacle za faul taktyczny.

84 - Groźny strzał Mateusza Żukowskiego i znowu górą Konrad Forenc!

83 - Michał Rzuchowski zmienił Patricka Olsena.

81 - Bartosz Kwiecień wszedł za Dawida Blanika. To czwarta zmiana w Koronie. Trener Kamil Kuzera wzmacnia defensywę, ponieważ Śląsk od 70 minuty uzyskał wyraźną przewagę.

80 - Groźna akcja Śląska. Strzelał wprowadzony chwilę wcześniej Burak Ince, ale Miłosz Trojak ofiarnym wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwo.

78 - Kolejne świetne interwencje Konrada Forenca! Obronił dwa groźne strzały zawodników lidera ekstraklasy.

69 - Dwie zmiany w Śląsku Wrocław. Jehor Macenko zastąpił Martina Konczkowskiego, a Burak Ince wszedł za Petra Schwarza.

68 - Trzecia zmiana w Koronie. Jacka Podgórskiego zastąpił Jakub Konstantyn.

61 - Świetna interwencja Konrada Forenca. Bramkarz pochodzący z Oławy uratował swój zespół od utraty bramki.

56 - Dwie zmiany w Koronie. Jewgienij Szykawka zastąpił Adriana Dalmau, a za Dalibora Takacia wszedł Ronaldo Deaconu.

54 - Mateusz Żukowski oddał strzał z 20 metrów, ale udanie interweniował Konrad Forenc.

46 - Zaczynamy drugą połowę.

-Musi być ostra pogadanka w szatni. OK, nie straciliśmy bramki, ale poza tym niewiele pozytywów można znaleźć w naszej grze w pierwszej połowie - mówił w przerwie bramkarz Korony Konrad Forenc. Dodał, że w sobotę, a więc w dniu meczu, dowiedział się, że zacznie mecz w podstawowym składzie. -Ale ja zawsze jestem gotowy. Sztab szkoleniowy wie, że zawsze może na mnie liczyć

- zaznaczył "Fori" dla Canal+.

45+2 - Koniec pierwszej połowy, która stała na słabym poziomie. Korona i Śląsk bez celnego strzału w tej części gry.

41 - Dobra okazja dla Korony. Po centrze Mariusa Briceaga z lewej strony piłka trafiła do Dominicka Zatora, ale Kanadyjczyk trafił z ostrego kąta w boczną siatkę.

Na meczu jest grupa około 100 kibiców Korony.

36 - Ostre wejście Dalibora Takacia w Martina Konczkowskiego. Żółta kartka dla pomocnika Korony.

18' - Pierwszy strzał na bramkę Śląska oddał Martin Remacle, jednak piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

14' - Korona wygląda pewnie w defensywie, zaczęła również częściej utrzymywać się przy piłce i próbować ataku pozycyjnego.

6' - Od początku spotkania inicjatywę przejął wrocławski Śląsk, który stara się grać piłką, ale póki co nie zagroził poważniej bramce Korony. Kielczanie póki, co starają się pressować i naciskać na rywala na jego połowie, ale również bez większego efektu.

Są istotne zmiany składzie Korony Kielce na mecz ze Śląskiem Wrocław w porównaniu z ubiegłą kolejką. Po bardzo dobrym występie w pucharowym meczu z warszawską Legią, do bramki wskakuje Konrad Forenc. Warto zaznaczyć, że jest to jego pierwszy ligowy występ w tym sezonie, we wcześniejszych meczach grał Xavier Dziekoński. Po długiej pauzie spowodowanej kontuzją do obrony wraca Marius Briceag, który również dobrze zaprezentował się w meczu 1/8 finału Pucharu Polski.

XXX
Tak zapowiadaliśmy mecz Śląsk - Korona
Piłkarze Korony w piątek wyjechali na mecz do Wrocławia. Po drodze autokar, którym jechali, uczestniczył w wypadku. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z opóźnieniem, bo dopiero około godziny 21, kielecki zespół dotarł do Wrocławia.

W tym roku Koronie pozostały jeszcze do rozegrania dwa mecze w PKO BP Ekstraklasie. Obydwa wyjazdowe - w sobotę, 9 grudnia, ze Śląskiem Wrocław i na zakończenie z Rakowem Częstochowa.

- Mocno zastanawiamy się nad tym, jaką formację wyjdziemy. Mamy kilka możliwości. Idziemy w tym kierunku, którym byśmy chcieli - piłka nas "nie parzy", jesteśmy w stanie coś wykreować

- mówił na przedmeczowej konferencji prasowej trener Kamil Kuzera.

Różnica punktowa między Koroną i Śląskiem jest bardzo duża. Wrocławski zespół jest liderem ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Jacka Magierę zanotował 11 zwycięstw, 4 remisy i 2 porażki, na koncie ma 37 punktów. Podopieczni Kamila Kuzery plasują się na czternastej pozycji z 17 punktami.

W meczu ze Śląskiem oprócz kontuzjowanych Jakuba Łukowskiego i Mateusza Czyżyckiego zabraknie też Hiszpana Nono, który musi pauzować z powodu żółtych kartek.

Będzie to rewanżowy mecz Korony ze Śląskiem w tym sezonie. Rozegrany w lipcu pojedynek na Suzuki Arenie zakończył się remisem 1:1, a bramkę dla gospodarzy zdobył Adrián Dalmau.

Początek spotkania Śląsk Wrocław - Korona Kielce w sobotę, 9 grudnia o godzinie 20:00. Transmisja w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ Online.