Piotr Rzepecki
Lucyna Nenow / Polska Press
PKO Ekstraklasa. - W pierwszej połowie pressing, szczególnie z przodu nam nie wychodził najlepiej - powiedział trener Górnika Zabrze, Bartosch Gaul. Jego drużyna musiała uznać wyższość Lecha Poznań i po wyniku 1:2 zanotowała trzecią porażkę z rzędu. Jednak nie o samym meczu trener Górnika mówił najwięcej, a o decyzjach sędziego w oparciu o system VAR.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:2
- Jestem dumny z drużyny za to, jak zaprezentowała się w drugiej połowie - zaczął Bartosch Gaul oceniając swój zespół. - Zagraliśmy wtedy dobrze. Mieliśmy swoje sytuacje nim padł gol na 1:2. Myślę, że kluczową sytuacją był ten karny. Jednak dobrze zareagowaliśmy i na to. Potem mieliśmy swoje okazje do zdobycia bramki. Wiemy jednak, że brakuje nam skuteczności i że nasza obrona nie jest jeszcze tak zgrana, jak powinna być. Pokazaliśmy jednak też, że potrafimy walczyć do końca. My jednak na niektóre rzeczy nie mamy wpływu.

Szkoleniowiec Górnika poświęcił również trochę czasu na system VAR i wyraził swoją opinię: - Nie jestem długo w Polsce, ale mam bardzo negatywne doświadczenie z VAR. Przez to sprawdzanie mamy doliczony czas gry po 6 czy 10 minut. Sprawdzamy dużo sytuacji, ale często nie te, co powinniśmy. Często nikt nie wie co jest sprawdzane. Taka jest moja opinia z punktu widzenia trenera. Patrząc z punktu widzenia kibiców, to przez to psujemy piłkę nożną. Ludzie przychodzą tutaj na stadion, tworzą atmosferę, a my sprawdzamy sytuacje po trzy, cztery minuty. Gdy się tyle czasu coś szuka i szuka, to się coś znajdzie.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

FC Barcelona znów w cieniu Realu Madryt. El Clasico trzymało w napięciu niemal do samego końca, gdy akurat Duma Katalonii poderwała się do gry. Entuzjazmu starczyło jednak na chwilę, bo po karnym Rodrygo ustalił wynik na 3:1. Kibice Blaugrany (a przynajmniej ich część) mają dość taktyki Xaviego, a ci od Królewskich przypominają zdjęcie Carlo Ancelottiego z cygarem, w ciemnych okularach, kiedy świętował zeszły sezon. Po tym może być podobnie! Zobaczcie najlepsze memy po El Clasico.