PKO Ekstraklasa. Byliście na meczu Korony Kielce z Górnikiem Zabrze na Suzuki Arenie? Szukajcie się na zdjęciach

Dorota Kułaga
Korona Kielce w meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy przegrała z Górnikiem Zabrze 0:1 i w tym sezonie nadal jest bez zwycięstwa. Spotkanie na Suzuki Arenie obejrzało 11 828 osób, w tym gronie było ponad 700 kibiców Górnika.

Zdjęcia kibiców Korony Kielce z meczu z Górnikiem Zabrze

Kibice Korony Kielce wybierając się w sobotę na Suzuki Arenę liczyli, że podopieczni Kamila Kuzery odniosą pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Tak się jednak nie stało. Korona przegrała mecz 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy 0:1, tracąc gola w doliczonym czasie gry. Jego autorem był Rafał Janicki. W kieleckim zespole zawiodła skuteczność. Gospodarze mieli kilka dogodnych okazji, ale żadnej nie potrafili zamienić na bramkę i zemściło się to w 90+2 minucie.

Zdjęcia kibiców z meczu Korona - Górnik

Z ogromnym odzewem wśród kibiców Korony Kielce spotkała się akcja „Dorzuć misie”. W przerwie meczu z Górnikiem Zabrze na murawę Suzuki Areny poleciały setki maskotek. Za każdego pluszaka Fundacja STS przekaże 5 złotych na wsparcie leczenia Leosia Kotarzewskiego, syna byłego piłkarza Korony Kielce Jakuba Kotarzewskiego.

Kibice Korony przez całe spotkanie gorąco dopingowali swój zespół. Po zakończeniu spotkania kibice z Młyna, którzy przygotowali też specjalną oprawę, podziękowali zawodnikom za walkę. Ale dodali też, żeby poprawili skuteczność i żeby Suzuki Arena znowu stała się twierdzą.