Co Lechia wyprawia na własnym stadionie? Tylko remis z Wartą
Co Lechia wyprawia na własnym stadionie? Tylko remis z Wartą Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Remis zamiast zwycięstwa numer 900 na najwyższym szczeblu. Lechia Gdańsk podzieliła się punktami z Wartą Poznań (1:1). Na bramkę Michała Nalepy odpowiedział po przerwie Mariusz Rybicki.

Mecz Lechia Gdańsk - Warta Poznań 1:1
To był niewdzięczny mecz do oglądania, ale i grania. Piłka często szybowała w powietrzu. Nie brakowało twardej walki i brzydkich wejść. Michał Nalepa kończył grę z tamponem w nosie, bo oberwał glową od Mateusza Kuzimskiego, który z powodu kartki będzie pauzować w następnej kolejce. Przepada mu występ z Zagłębiem Lubin.

Warta długi czas broniła się bardzo głęboko. Bez swojego lidera defensywy, Bartosza Kieliby, nie utrzymała remisu do przerwy. Po rzucie rożnym tyłem głowy do siatki trafił Nalepa - autor trzeciej bramki w sezonie, a już jedenastej od kiedy reprezentuje barwy Lechii. Asystował mu Rafał Pietrzak.

W drugiej połowie Lechia nie poszła za ciosem. Za to Warta ambitnie powalczyła o wyrównanie. Udalo się. Po świetnym zachowaniu Kuzimskiego w polu karnym z bliska do pustej siatki trafił wprowadzony Mariusz Rybicki.

To pierwszy podział punktów Warty w delegacji i zarazem pierwszy remis Lechii u siebie. W pozostałych meczach drużyna biało-zielonych wygrała trzy razy i pięć razy uznawała wyższość przeciwników.

Z uwagi na częściowy lockdown po raz kolejny na trybunach zabrakło widowni. Zniecierpliwieni kibice poprosili jednak organizatorów o zawieszenie transparentu: "Otwierać stadiony!".

Piłkarz meczu: Michał Nalepa