Cracovia - Górnik 2:2
Cracovia - Górnik 2:2 Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Warto było zostać na stadionie do samego końca. Górnik Zabrze prowadził już przy Kałuży 2:0, ale ostatecznie zremisował 2:2, bo Cracovii udał się zryw w drugiej połowie. Bohaterem Matej Rodin - autor obu bramek.

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Górnik Zabrze 2:2

Górnik przyjechał do Krakowa bez Lukasa Podolskiego. Najlepszy zawodnik drużyny wprawdzie wrócił w tygodniu do zajęć, ale nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Bez niego już do przerwy udało się strzelić dwa gole.

Prowadzenie dla Górnika uzyskał Jesus Jimenez. Hiszpan w 2 minucie wbiegł między trzech rywali i oddał skuteczny strzał. Druga bramka to efekt świetnej piłki na wolne pole od Alasany Manneha. W roli egzekutora Piotr Krawczyk.

Na drugą połowę Michał Probierz wprowadził od razu trzech nowych zawodników. Cracovia przejęła inicjatywę, miała kilka dobrych okazji, ale dopiero w końcówce złapała kontakt. Połowę strat odrobił dla niej Matej Rodin, uderzając głową po dośrodkowaniu od Sergiu Hanki.

Cracovia nie zrezygnowała z pogoni za wynikiem. W drugiej z pięciu doliczonych minut doprowadziła do remisu. Widownię w euforię wprawił ponownie Matej Rodin, po bliźniaczej akcji.

Piłkarz meczu: Matej Rodin
Atrakcyjność meczu: 6/10

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Piłkarze Widzewa zagrali kolejne dobre spotkanie zwyciężając GKS Katowice 3:1. Na stadion przy al. Piłsudskiego przybyło ponad 17 tysięcy widzów! Stworzyli niezapomnianą atmosferę. Zobaczcie zdjęcia...>>>

Kibice na meczu Widzew - GKS. Ponad 17000 widzów stworzyło n...