Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Łukasz Gągulski
PKO Ekstraklasa. Dzisiejsze spotkanie mogło być wielkim przełamaniem dla obydwu zespołów. Obie ekipy po raz ostatni wygrały w lidze 17 lutego. Starcie zakończyło się remisem 1:1 po bramkach Oshimy oraz Kreuzrieglera. RTS utrzymał się na 6. pozycji w Ekstraklasie. "Pasy" są na 7. miejscu.

Cracovia - Widzew Łódź 1:1 (0:0)

Bardzo groźnie było już w 6. minucie meczu. Marek Hanousek przedzierał się środkiem i podał na 18. metr do Jordiego Sancheza. Hiszpan został powstrzymany, ale do odbitej piłki dopadł Juljan Shehu. Mimo że huknął w środek bramki, czyli tam, gdzie stał Karol Niemczycki, to ten z trudem odbił piłkę!

Kilka minut później Cracovia była bardzo blisko pięknego gola. Michał Rakoczy pognał lewą stroną. "Złamał" akcję z lewej strony do linii 16. metra, po czym podał piętką do wbiegającego w pole karne Jewhena Konoplianki. Ten miękko posłał piłkę na dalszy słupek i dosłownie... obił go!

W 22. minucie po rzucie rożnym główkował Martin Kreuzriegler. Piłka odbiła się od lewego słupka i zatańczyła na linii bramkowej. Musnęła Karola Niemczyckiego, ale ostatecznie futbolówka nie znalazła się w siatce.

Około 30. minuty gospodarze, zarówno piłkarze jak i przede wszystkim kibice, domagali się rzutu karnego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nieczysto piłkę wybił Mateusz Żyro, dlatego futbolówka trafiła w rękę Serafina Szoty. Damian Sylwestrzak chwilę czekał na komunikat z wozu VAR. W końcu pokazał prostokąt i oznajmił, że nie ma mowy o rzucie karnym.

W 65. minucie Jakub Sypek pognał środkiem, mijając 3-4 zawodników w pasiastych koszulkach jak slalomowe tyczki. Stracił piłkę w polu karnym na rzecz Cornela Rapy, ale gościom udało się ją szybko odzyskać. Strzał Pawła Zielińskiego obronił jednak Karol Niemczycki.

10 minut przed końcem spotkania Jewhen Konoplianka zagrał ciętą piłkę w okolice prawego narożnika pola karnego do Cornela Rapy. Ten wolejem zgrał przed bramkę (przy rykoszecie od Bartłomieja Pawłowskiego) i z kilku metrów gola strzelił Takuto Oshima!

W doliczonym czasie gry Cornel Rapa kopnął Bożidara Czorbadżijskiego w narożniku pola bramkowego. Sędzia wskazał na "wapno". Kreuzriegler podszedł do jedenastki i pewnie wykorzystał swoją szansę.

Oceny piłkarzy po meczu Cracovia - Widzew Łódź (w skali 1-6):