Piotr Szymański
Warta Poznań - Lechia Gdańsk 0:2
Warta Poznań - Lechia Gdańsk 0:2 Waldemar Wylegalski/Polska Press
PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk po fantastycznym starcie pracy trenera Tomasza Kaczmarka ostatnio złapała lekką zadyszkę. W sobotę jednak udało jej się przełamać. Warta Poznań długo stawiała opór gościom, ale rzut karny i kuriozalny samobój w końcówce spotkania pozbawiły ją punktów.

Warta Poznań - Lechia Gdańsk 0:2 (30.10.2021)

Jak padły bramki?

• 0:1 (95. minuta) - We własnym polu karnym nieodpowiedzialnie sfaulował Jakub Kiełb i obejrzał drugą żółtą kartkę. Jedenastkę dość szczęśliwie wykorzystał Flavio Paixao.
  • 0:2 (97. minuta) - Adrian Lis ponownie wysoko wyszedł do prostopadłego podania, nie widział tego Jan Grzesik, który wpadł w bramkarza i zgraniem głową zanotował kuriozalnego samobója.

Portal Transfermarkt zaktualizował wyceny zawodników występujących w PKO Ekstraklasy. Ceny niektórych graczy poszybowały w górę, ale część musiała liczyć się ze spadkiem. Sprawdźcie, którzy piłkarze na koniec 2021 roku zaliczyli największy wzrost wartości.