Gino Lettieri jest trenerem Korony od 5 czerwca 2017 roku
Gino Lettieri jest trenerem Korony od 5 czerwca 2017 roku Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok wskoczyła na sam szczyt. W Kielcach w ramach 7. kolejki pokonała słabo dysponowaną Koronę 2:0. Po golu strzelili stoper Ivan Runje i występujący w pomocy Jesus Imaz.

Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 0:2
Być może to ostatnie dni Gino Lettieriego w Koronie. Tego na pewno chcieliby kibice, którzy nie widzą żadnego postępu drużyny pod jego kierownictwem. Dzisiaj z trybun znowu rozległo się hasło: do widzenia, do widzenia, Gino, Gino do widzenia (skandowane po niemiecku, ponieważ trener z Kielc jeszcze nie nauczył się polskiego).

- Myślałem, że gorzej nie da się zagrać - wyznał Lettieri po porażce z Górnikiem Zabrze (0:3) w zeszłym tygodniu. Tymczasem jego drużyna dzisiaj znowu zaprezentowała podobny jeśli nawet nie gorszy futbol - łatwy do rozgryzienia w ofensywie i nadzwyczaj ograniczony w defensywie.

Jagiellonia być może i nie zagrała na maksium swoich umiejętności, a i tak zdobyła dwie bramki, nie tracąc przy tym ani jednej. Prowadzenie tuż przed przerwą dal jej Ivan Runje, który po rzucie rożnym posłał piłkę tam, skąd przyszła - głową. Wynik w 58 minucie ustalił niezawodny Jesus Imaz (siódmy gol w sezonie), wykorzystując serię błędów kielczan.

Po tym spotkaniu Korona ugrzęzła w strefie spadkowej. Wobec przełamania Arki Gdynia spadła nawet na przedostatnią pozycję. Po przerwie na mecze międzynarodowe zagra u siebie z Wisłą Kraków. Jagiellonię czeka natomiast domowy sprawdzian z Legią Warszawa.

Piłkarz meczu: Zoran Arsenić
Atrakcyjność meczu: 6/10

Nawet 1100 kibiców Legii Warszawa wzięło udział w meczu wyjazdowym z Rangers FC. Do Glasgow zawitał też Artur Boruc, który przez chwilę prowadził doping. Były oprawa i race, przez które sędzia na dwie minuty przerwał spotkanie. Zobaczcie zdjęcia z trybun na meczu IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy...

Zdjęcia kibiców Legii Warszawa z meczu z Rangers FC w Glasgo...