Górnik podpiął Jagiellonię do tlenu. Niespodziewany wynik
Górnik podpiął Jagiellonię do tlenu. Niespodziewany wynik Lucyna Nenow / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Niespodzianka przy Roosevelta. Jagiellonia Białystok po przerwie odwróciła wynik z Górnikiem Zabrze i wygrała 2:1. Bohaterem młodzieżowiec - Karol Struski - autor decydującej bramki.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:2

Górnik zrobił za mało, żeby dopisać trzy punkty. Chociaż zaczął dobrze. Po celnych strzałach Lukasa Podolskiego do siatki trafił Piotr Krawczyk. Zrobił to po dostawieniu nogi do dośrodkowania od Roberta Dadoka (czwarta asysta w sezonie).

Tuż przed akcją bramkową Jagiellonia straciła stopera Miłosza Matysika, przez co Górnik w kluczowym momencie miał przewagę liczebną. W drugiej połowie los uśmiechnął się jednak do drużyny z Białegostoku. To bowiem zgranie głową Bogdana Tiru sprawiło, że Tomas Prikryl doprowadził do wyrównania. Sędzia Daniel Stefański długo analizował tę sytuację, doszukując się i spalonego, i ewentualnego faulu. Ostatecznie gola uznał.

W końcówce meczu wydawało się, że to akurat Górnik wciśnie drugą bramkę. Dość powiedzieć, że sprzed linii piłkę wybił Michał Pazdan, gdy asekurował bramkarza. W innych sytuacjach dobrze zachowali się też Bogdan Tiru i Zlatan Alomerović.

O wyniku zaważyła jednak akcja z 93 minuty w drugim polu karnym. Zwycięstwo Jagiellonii przypieczętował Karol Struski, wieńcząc podanie z prawej flanki.

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok (w skali 1-6):
Górnik Zabrze:

• Daniel Bielica - 3
  • Przemysław Wiśniewski - 3
  • Rafał Janicki - 3, (Jakub Szymański - 3)
  • Adrian Gryszkiewicz - 3
  • Robert Dadok - 4, (Dariusz Pawłowski - 3)
  • Krzysztof Kubica - 3, (Dariusz Stalmach - 3)
  • Alasana Manneh - 3, (Jean Jules Mvondo - bez oceny)
  • Erik Janża - 3
  • Lukas Podolski - 4
  • Bartosz Nowak - 4
  • Piotr Krawczyk - 4

Jagiellonia Białystok:

• Zlatan Alomerović - 4
  • Paweł Olszewski - 2, (Oliwier Wojciechowski - 3)
  • Michał Pazdan - 4
  • Miłosz Matysik - 3, (Bogdan Tiru - 4)
  • Bartłomiej Wdowik - 3
  • Karol Struski - 4
  • Martin Pospisil - 3, (Michał Nalepa - 3)
  • Przemysław Mystkowski - 3
  • Tomas Prikryl - 5
  • Fedor Cernych - 4, (Jakub Lutostański - bez oceny)
  • Andrzej Trubeha - 3, (Bojan Nastić - 3)

Piłkarz meczu: Tomas Prikryl
Atrakcyjność meczu: 5/10

Legia Warszawa przegrała u siebie z Wartą Poznań i pobiła klubowy rekord porażek w jednym sezonie. Fatalnie zaprezentowała się dryfująca w stronę strefy spadkowej Wisła Kraków oraz Bruk-Bet Termalica, która otrzymała potężne lanie od Lecha Poznań. Kto znalazł się w Antyjedenastce 21. kolejki PKO Ekstraklasy?

Po czterech z Legii i Wisły Kraków. Antyjedenastka 21. kolej...