Piotr Szymański
Grzegorz Dembinski
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław podzielił się punktami z Lechem Poznań (1:1) w sobotnim meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Wynik dla gospodarzy otworzył ustawiony na szpicy Mateusz Cholewiak, a wyrównał pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Darko Jevtić. Spotkanie rozegrano bez udziału publiczności.

Wynik otworzył w 27. minucie ustawiony na szpicy Mateusz Cholewiak. Były zawodnik Stali Mielec wykorzystał mocne wstrzelenie w szesnastkę z prawej strony i uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Lecha.

Kluczowa dla losów meczu okazała się 72. minuta. W zamieszaniu po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Cholewiaka, a ten płaskim strzałem zdobył swoją drugą bramkę w sobotnim spotkaniu. Radość wrocławian była jednak przedwczesna. Po analizie VAR sędzia Tomasz Musiał nie uznał gola na 2:0 dla Śląska - dopatrzył się pozycji spalonej Israela Puerto, który dodatkowo utrudniał interwencję bramkarzowi Lecha.

W końcówce goście dopięli swego za sprawą Darko Jevticia. Kapitan Kolejorza trafił w same widły z rzutu wolnego i uratował dla swojego zespołu jedno "oczko".