Zagłębie - Korona 1:1
Zagłębie - Korona 1:1 Piotr Krzyżanowski
PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin bez porażki w piątym kolejnym meczu. Ale z dużym niedosytem. Dziś jedynie zremisowało z Koroną Kielce 1:1, tracąc bramkę w doliczonym czasie. Zdrzemnęli się dwaj obrońcy.

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Korona Kielce 1:1
Zagłębie długo prowadziło i tak naprawdę powinno dopisać trzy punkty. O dziwo w drugiej połowie wyniku nie podwyższyli jednak ani Tornike Gaprindaszwili (pudło z sześciu metrów), ani wprowadzony Tomasz Pieńko (kopnął nieczysto). A to się zemściło.

Przed przerwą do siatki trafił jedynie Rafał Adamski. To drugi gol młodzieżowca w sezonie. Rosły napastnik uderzył głową po dośrodkowaniu z prawej flanki. Podał mu Bartosz Kopacz - najlepszy zawodnik po stronie Miedziowych. Kapitan był wszędzie. To on dał asystę, to on wybił piłkę sprzed linii i wrzucił jeszcze idealną piłkę do Gaprindaszwiliego.

Korona doprowadziła do wyrównania dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu. Centrę główką zwieńczył Miłosz Trojak, który znalazł się między Aleksem Ławniczakiem a Jarosławem Jachem. Niedowierzający trener Piotr Stokowiec aż zwiesił głowę.

- Dopóki nie nauczymy się "zabijać" takich meczów, to do końca będziemy drżeli o wynik - stwierdził szkoleniowiec Zagłębia na pomeczowej konferencji.

• Tomasz Makowski - 3
  • Łukasz Łakomy - 3, (Marko Poletanović - 3)
  • Tornike Gaprindaszwili - 3, (Kacper Chodyna - 4)
  • Filip Starzyński - 3, (Tomasz Pieńko - 3)
  • Damjan Bohar - 3
  • Rafał Adamski - 4, (Martin Doleżal - 2)

Korona Kielce

• Konrad Forenc - 3
  • Adrian Danek - 3, (Jacek Podgórski - 3)
  • Miłosz Trojak - 4
  • Kyryło Petrov - 3
  • Sasa Balić - 3
  • Dawid Błanik - 3, (Łukasz Sierpina - 3)
  • Ronaldo Deaconu - 4
  • Adam Deja - 3, (Janusz Nojszewski - bez oceny)
  • Oskar Sewerzyński - 3, (Adam Frączczak - 3)
  • Jakub Łukowski - 3
  • Jewgienij Szykawka - 2, (Dalibor Takac - bez oceny)

Piłkarz meczu: Bartosz Kopacz
Atrakcyjność meczu: 5/10

Grafik płakał, jak projektował. Albo był na urlopie, a pracę na pół gwizdka odbębnił za niego program. Trudno wytłumaczyć, dlaczego wizerunki trenerów z polskiej Ekstraklasy odbiegają aż w tak znaczący sposób od rzeczywistości. Popatrzcie zresztą sami; Marek Papszun bardziej przypomina Liroya niż trenera Rakowa Częstochowa.

To Liroy, nie Papszun. Tak wyglądają trenerzy z polskiej Eks...