PKO Ekstraklasa. Lech Poznań na własne życzenie przegrał z Zagłębiem Lubin. Ogromna strata do lidera, czyli Rakowa Częstochowa

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:2
Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:2 Adam Jastrzębowski
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań przegrał u siebie z Zagłębiem Lubin 1:2 (1:2). Mistrz Polski dopiero w drugiej połowie wystawił skład zbliżony do optymalnego. Mimo przytłaczającej przewagi wyrównująca bramka jednak nie padła, a gdy Mikael Ishak skierował piłkę do siatki to sędzia odgwizdał zagranie ręką.

PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:2

Wyjściowy skład Lecha dał nam odpowiedź, w których rozgrywkach zespół chce tej wiosny zaistnieć. To Liga Konferencji, nie PKO Ekstraklasa. Między pierwszym meczem a rewanżem z norweskim Bodo/Glimt trener John van den Brom wystawił bowiem tak zwany drugi garnitur. Doszło aż do ośmiu roszad. Szansę od Holendra dostał m.in. wiecznie rezerwowy Artur Sobiech. Od początku biegali też Adriel Ba Loua czy Afonso Sousa.

Mimo wszystko to Lech stworzył jako pierwszy dwie dogodne sytuacje, po czym błyskawicznie przekonał się, że pudła lubią się mścić. Od razu po zmarnowanej okazji przez Kristoffera Velde Zagłębie wyszło z kontratakiem, po którym objęło prowadzenie. Ładnym, mierzonym strzałem popisał się Dawid Kurminowski, po raz pierwszy w ekstraklasie.

Zanim Lech zareagował to Zagłębie podwyższyło. W 35 minucie akcję z bliska zwieńczył Łukasz Łakomy. Młodzieżowiec podciął piłkę nad bezradnym Filipem Bednarkiem. Lech połowę strat odrobił dopiero przed przerwą, gdy Artur Sobiech uderzeniem po długim słupku pokonał debiutującego Sokratisa Dioudisa.

Pudło Szymczaka, nieuznany gol Ishaka

Lech na galowo zaprezentował się dopiero w drugiej połowie, kiedy trener John van den Brom szybko wykorzystał komplet zmian. Wszedł m.in. Mikael Ishak, a przed nim Bartosz Salamon czy Michał Skóraś.

Zaraz po wznowieniu gry sędzia musiał ją przerwać. Z trybuny dopingowej Lecha na murawę spadło bowiem mnóstwo serpentyn. Odpalono także pirotechnikę, z której dym ograniczył widoczność.

Po wymianie więcej niż połowy składu Lech miał potężną, wręcz przytłaczającą przewagę. A jednak wyrównująca bramka nie padła. Tuż przed doliczonym czasem Ishak wpakował piłkę do siatki. Jego radość zmącił gwizdek Łukasza Kuźmy. Arbiter z Białegostoku dopatrzył się zagrania ręką przy przyjęciu piłki.

Potem jeszcze lepszą okazję na wyrównanie miał Filip Szymczak. To duża sztuka, ale zepsuł akcję jeszcze bardziej niż jego imiennik Marchwiński z Bodo/Glimt...

Oprawa Lecha Poznań
Oprawa Lecha Poznań Canal+ Sport

Tabela Ekstraklasy. Lech może zapomnieć o obronie tytułu?

To piąta porażka Lecha w tym sezonie. Mistrz mimo niej zachował miejsce na podium, ale do liderującego Rakowa traci już trzynaście punktów.

W czwartek o godzinie 21:00 Lech rozegra przy Bułgarskiej rewanż w 1/16 finału Ligi Konferencji z Bodo/Glimt. Do awansu wystarczy jeden gol. Transmisja w TVP Sport.

Zagłębie dzięki wygranej awansowało na trzynaste miejsce. Ma trzy punkty zapasu nad strefą spadkową.

Oceny piłkarzy po meczu Lech Poznań – Zagłębie Lubin (w skali 1-6):