Lechia - Piast 1:0
Lechia - Piast 1:0 Przemysław Świderski
PKO Ekstraklasa. Pierwsze zwycięstwo Lechii Gdańsk pod wodzą trenera Tomasza Kaczmarka. U siebie wygrała z Piastem Gliwice. Trafił Łukasz Zwoliński.

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0

Piast do Gdańska przyjechał osłabiony brakiem Jakuba Czerwińskiego i Jakuba Holubka. Lechia od początku próbowała wykorzystać te sektory, w których operowali zmiennicy kontuzjowanych graczy, czyli Ariel Mosór i Tomasz Mokwa. Udało się.

Jedyną bramkę w meczu obejrzeliśmy w 12 minucie. Lechia szybko przedostała się prawą flanką, skąd Joseph Ceesay dograł do Łukasza Zwolińskiego, który mocnym uderzeniem poszukał luki przy słupku. To jego trzeci gol w sezonie, pierwszy od spotkania z Cracovią (4. kolejka). Celebrował go efektownym saltem.

Zanim gra się wyrównała, Lechia miała jeszcze okazje po rzutach rożnych. Strzelali środkowi obrońcy: Mario Maloca (w obrońcę) oraz Michał Nalepa (interwencja na refleks Frantiska Placha).

Piast nie zmusił Lechii do szczególnego wysiłku (jeden celny strzał w całym meczu). Biało-zieloni dopisują punkty, ale nie bez strat. Jeszcze w pierwszej połowie z powodu kontuzji murawę opuścił Ceesay.

Lechia skończyła dziś serię trzech nieudanych meczów: porażki z Lechem Poznań (0:2) oraz wypuszczonych wyników 2:0 z Radomiakiem Radom (2:2) i Wisłą Kraków (2:2).

Piłkarz meczu: Maciej Gajos
Atrakcyjnośc meczu: 3/10

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

W ósmej kolejce PKO Ekstraklasy, Radomiak Radom w sobotę rozgrywał na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 mecz ze Śląskiem Wrocław. Stadion zapełnił się kibicami do ostatniego miejsca. CZYTAJ RÓWNIEŻ: PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Śląsk Wrocław 1:1. Gol Leandro RossiZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Kibice Radomiaka zapełnili cały stadion. Byłeś na meczu Rado...