Korona Kielce - Legia Warszawa 3:3
Korona Kielce - Legia Warszawa 3:3 PAP/Piotr Polak
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa miała Koronę Kielce na widelcu, ale znów nie wygrała na jej stadionie. Widowiskowy mecz skończył się remisem 3:3. Waleczni gospodarze błysnęli po przerwie.

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Legia Warszawa 3:3

Legia musiała dziś udowodnić, że nie jest tak słaba jak wskazał to dwumecz z Molde w Lidze Konferencji przegrany 2:3 w Norwegii i 0:3 w czwartek w Warszawie. Między słupkami zamiast Kacpra Tobiasza stanął Dominik Hładun, ale też zaliczył wpadkę, gdy pozwolił Koronie złapać kontakt tuż przed przerwą.

Pierwsza połowa zdecydowanie upłynęła pod dyktando Legii. Po pół godzinie gry było już 2:0. Obie bramki w podobny sposób strzelił Blaz Kramer. Słoweniec po zagraniu wpadał w pole karne i uderzał skutecznie po długim słupku. Najpierw asystował mu Bartosz Kapustka pełniący rolę kapitana wobec pauzy kartkowej Josue, potem dobrze dograł też Marc Gual.

Korona miała swoje chwile w meczu. Potrafiła choćby minimalizować straty do jednej bramki. Tak było przed przerwą, gdy błąd duetu Dominik Hładun - Artur Jędrzejczyk wykorzystał Martin Remacle, i w drugiej połowie kiedy wykazał się Jewgienij Szykawka. Najlepsze nadeszło jednak w doliczonym czasie, ale o tym za chwilę.

Legia Warszawa zmieniła bramkarza, ale znowu straciła kuriozalną bramkę

Kibice Legii w Kielcach
Kibice Legii w Kielcach PAP/Piotr Polak

Najpierw to Legia w 60 minucie odjechała na dwie bramki, gdy trafił Marc Gual. Hiszpan świetnie odwrócił się z piłką w polu karnym i zmieścił ją z lewej nogi przy lewym słupku.

Później Legia jeszcze raz zmieściła piłkę w siatce, lecz sędzia nie uznał bramki Bartosza Kapustki z powodu spalonego Macieja Rosołka. Aż nastąpiła 91 minuta, w której Korona wyszarpała remis. Po zamieszaniu z bliska trafił Adrian Dalmau, ten sam co jesienią strzelił gola Legii w wygranym meczu 1/8 finału Pucharu Polski.

Tym samym Legia przepuściła okazję na zmniejszenie strat do liderującej Jagiellonii Białystok; zamiast trzech punktów dzieli ją od niej pięć. Korona za to wypłynęła na powierzchnię - jest piętnasta.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Korona Kielce (w skali 1-6):