Miedź Legnica - Legia Warszawa 2:2
Miedź Legnica - Legia Warszawa 2:2 PAP/Sebastian Borowski
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa przepuściła okazję, by zbliżyć się do Rakowa Częstochowa na cztery punkty. W Legnicy nie bez problemów zremisowała z Miedzią 2:2. To oznacza, że nadal traci do lidera sześć punktów. Na dziś wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że plany o mistrzostwie trzeba będzie odłożyć w stolicy na kolejny sezon.

PKO Ekstraklasa. Miedź Legnica - Legia Warszawa 2:2

Legia sumiennie pracowała na realne włączenie się do walki o tytuł. Jako jedyna nie przegrała żadnego meczu w 2023 roku. Poza tym w bezpośrednim rewanżu wygrała z Rakowem 3:1 - doszło do tego tydzień temu.

W Legnicy piłkarze Legii wyszli na boisku z wiedzą o remisie Rakowa w Radomiu (0:0). Gdyby zrobili swoje, czyli wygrali z ostatnią drużyną w stawce to walka o mistrzostwo nabrałaby rumieńców. No właśnie, gdyby to słowo kluczowe.

Miedź po raz pierwszy objęła prowadzenie w 27 minucie. Legia bardzo jej w tym pomogła. Po kiepskim wprowadzeniu Dominik Hładun stracił piłkę, po czym zobaczył ją w siatce, gdy po rykoszecie od Yuriego Ribeiro trafił Maxime Dominguez.

Krótko przed przerwą nadzieje w Legii odżyły. Bezpośrednio z rzutu wolnego do wyrównania doprowadził Josue. Po strzale Portugalczyka futbolówka odbiła się od muru i spadła przy lewym słupku.

W drugiej połowie warszawska drużyna nie potrafiła przejąć inicjatywy. A Miedź wykorzystała drugą okazję. W 50 minucie prowadzenie odzyskał Chuca. Uderzył z bliska po precyzyjnym dośrodkowaniu Dimityra Wełkowskiego.

VAR uratował remis dla Legii

W 82 minucie sędzia przerwał grę z powodu odpalenia fajerwerków przed ultrasów Miedzi. Wreszcie w doliczonym czasie sędzia Damian Kos wskazał na jedenasty metr. Po analizie VAR dostrzegł zagranie ręką u Huberta Matyni, który stoczył praktycznie pierwszy bój po wejściu na murawę.

- K*** - zaklął pod nosem trener Miedzi, Grzegorz Mokry. Winowajca schował tylko twarz w dłoniach. Po chwili Josue pewnym strzałem bliżej lewego rogu ustalił wynik na 2:2.

Miedź w 102 minucie wbiła jeszcze raz piłkę do siatki i to za sprawą Matyni, ale gol nie został uznany z powodu spalonego.

Ręka w polu karnym Miedzi
Ręka w polu karnym Miedzi Canal+ Sport

Raków coraz bliżej tytułu mistrza Polski

Na siedem kolejek przed końcem Legia traci do Rakowa aż sześć punktów. Wygląda na to, że zespół z Częstochowy po raz pierwszy sięgnie po mistrzostwo, a stołecznej drużynie pozostanie z nim walka o Puchar Polski (2 maja).

A co z Miedzią? Mimo remisu z faworytem drużyna beniaminka nadal jest ostatnia i traci wręcz zaporowe jedenaście punktów do bezpiecznego miejsca.

Oceny piłkarzy po meczu Miedź Legnica - Legia Warszawa (w skali 1-6):