Legia - Puszcza 1:1
Legia - Puszcza 1:1 PAP/Leszek Szymański
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa sensacyjnie zremisowała z Puszczą Niepołomice u siebie 1:1, wyrównując tuż przed doliczonym czasem gry. - To strata dwóch punktów, a nie zdobycie jednego - ocenił w Canal+ Sport Michał Żewłakow.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Puszcza Niepołomice 1:1

Legia po wpadce z Molde w pierwszej połowie meczu Ligi Konferencji (0:3 do przerwy, 2:3 w meczu) i słabym, choć zwycięskim spotkaniu z Ruchem Chorzów (wygrana1:0) chciała zatrzeć złe wrażenie, pokonując będącą w strefie spadkowej Puszczę. Trener Kosta Runjaić wystawił mocny skład, żeby zadanie poszło gładko. Ale ponad 21 tys. kibiców przeżyło niemały szok.

Na przerwę to bowiem Puszcza sensacyjnie schodziła z zaliczką. Po dobrej wrzutce w pole karne to Michał Koj skierował z bliska piłkę do siatki. Dograł mu stoper Artur Craciun, który później powinien był podwyższyć, lecz minimalnie chybił celu.

Sensacyjny transfer Legii Warszawa? Chce żołnierza Kosty Runjaica

W drugiej połowie Legia biła głową w mur. Miała przytłaczającą przewagę, oddała wiele strzałów, ale piłka jakoś nie chciała wpaść do siatki. Drużynę przed porażką uratował dopiero wprowadzony Maciej Rosołek, wykorzystując zamieszanie w polu bramkowym.

W całym meczu z Puszczą Legia oddała aż 28 strzałów z czego 8 było celnych.

Kibice Puszczy w Warszawie
Kibice Puszczy w Warszawie PAP/Leszek Szymański

Remis dla Legii brzmi jak porażka wobec przepuszczonej okazji na zmniejszenie strat do podium. Gdyby udało się wygrać, do trzeciego Lecha Poznań brakowałoby ledwie punktu, a nie trzech. W czwartek rewanż z Molde, natomiast za tydzień trudny wyjazd na Koronę Kielce - bez wykartkowanego Josue.

Puszcza wprawdzie nie wydostała się ze strefy spadkowej, ale w dwumeczu z Legią nie przegrała ani razu, remisując oba spotkania 1:1.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Puszcza Niepołomice (w skali 1-6):

Legia Warszawa:

• Kacper Tobiasz - 3
  • Marco Burch - 3 (Radovan Pankov - 3)
  • Artur Jędrzejczyk - 3 (Maciej Rosołek - bez oceny)
  • Yuri Ribeiro - 3
  • Paweł Wszołek - 3
  • Rafał Augustyniak - 3
  • Juergen Elitim - 3
  • Ryoya Morishita - 4
  • Josue - 4
  • Blaz Kramer - 2 (Tomas Pekhart - bez oceny)
  • Bartosz Kapustka - 2 (Marc Gual - 3)

Puszcza Niepołomice:

• Oliwier Zych - 4
  • Piotr Mroziński - 4
  • Artur Craciun - 4
  • Roman Jakuba - 3
  • Michał Koj - 4 (Ioan-Calin Revenco - bez oceny)
  • Mateusz Cholewiak - 3 (Artur Siemaszko - 3)
  • Jakub Bartosz - 3 (Łukasz Sołowiej - bez oceny)
  • Jakub Serafin - 3
  • Konrad Stępień - 3
  • Michał Walski - 3 (Wojciech Hajda - bez oceny)
  • Kamil Zapolnik - 3

Piłkarz meczu: Maciej Rosołek
Atrakcyjność meczu: 6/10

Nie Lech Poznań jak zazwyczaj, nie lider tabeli z jesieni Śląsk Wrocław, ani nie mistrz Polski Raków Częstochowa. To Legia Warszawa głównie dzięki wspaniałej przygodzie w Lidze Konferencji sprzedała zimą piłkarzy za największe kwoty. Oto ranking obowiązujący na połowę lutego.

Kto ile zarobił na transferach? Rekord Legii Warszawa. Tak w...