PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin ONLINE. Przerwać złą serię. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Tomasz Górski
Mecz Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin ONLINE. Zespoły aspirujące do czołowych miejsc zagrają między sobą. Relacja LIVE w niedzielę od godziny 17:30.

Mecz Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin ONLINE

W niedzielę czeka nas tylko jedno spotkanie w ramach 2. kolejki Ekstraklasy. Na wniosek Lecha, Rakowa i Lechii ich mecze zostały przełożone. Jako jedyna nie zrobiła tego Pogoń Szczecin, która w czwartek zremisowała (1:1) z Brondby w pierwszym meczu II rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy.

Wrocławianie pod wodzą nowego trenera, Ivana Djurdjevicia, zaczęli sezon od bezbramkowego remisu z Zagłębiem Lubin. Z nowych zawodników, którzy dołączyli do zespołu, zadebiutował jedynie John Yeboah. Na ostatnie pół godziny zmienił Dennisa Jastrzembskiego.

Na inaugurację sezonu piłkarze Jensa Gustafssona pokonali u siebie Widzew Łódź (2:1), mimo że przegrywali po bramce Bartłomieja Pawłowskiego. Przed przerwą wyrównał Luka Zahović, a zwycięstwo zapewnił rezerwowy Wahan Biczachczjan.

Szczecinianie nie są w stanie wygrać meczu we Wrocławiu od... 20 lat. Dzisiaj mają okazję do przerwania tej czarnej serii. Ostatni raz wygrali w stolicy województwa dolnośląskiego 20 października 2001 roku po bramkach Kazimierza Węgrzyna, Jerzego Podbrożnego i Pawła Drumlaka (2).

Niedzielne spotkanie na Tarczyński Arena Wrocław poprowadzi Tomasz Musiał z Krakowa.

Ivan Djurdjević, trener Śląska Wrocław: Chcemy tworzyć nową mentalność, która nie jest oparta na tym, co było. Brak zwycięstw u siebie może siedzieć w głowach, ale powinno być to coś, co jest traktowane jako sytuacja, którą można naprawić.

Jens Gustafsson, trener Pogoni Szczecin: Jak mówiłem na wczorajszej konferencji prasowej, cieszymy się, że możemy teraz grać co trzy dni i z taką intensywnością będziemy chcieli grać docelowo. To jest to, co nam odpowiada

W ekipie gospodarzy nie ma żadnych problemów kadrowych. "Portowcy" przystąpią do meczu bez kontuzjowanego Kostasa Triantafyllopoulosa. Nie wystąpią też Alexander Gorgon czy Rafał Kurzawa, a a klubu odszedł Maciej Żurawski (do Warty Poznań).

Ostatnie mecze bezpośrednie:
07.05.2022 r., Ekstraklasa Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:1
21.11.2021 r. Ekstraklasa Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 2:1

Mecz Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 17:10 w Canal+ Sport. Komentuje duet Robert Skrzyński, Grzegorz Mielcarski. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 - zapraszamy!