Stal Mielec - Miedź Legnica 1:1
Stal Mielec - Miedź Legnica 1:1 PAP/Darek Delmanowicz
PKO Ekstraklasa. Miedź Legnica na chwilę przed ostatnim gwizdkiem wypuściła prowadzenie ze Stalą Mielec i ostatecznie zremisowała z nią 1:1. Nie ma już chyba żadnej nadziei na utrzymanie beniaminka w elicie.

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Miedź Legnica 1:1

W pierwszej połowie Miedź zupełnie oddała inicjatywę Stali. Bodaj trzy próby gospodarzy były celne, ale z wszystkimi uporał się nieźle dziś dysponowany Mateusz Abramowicz. Próbowali m.in. Fabian Hiszpański oraz ustawiony w ataku Bartłomiej Ciepiela.

Na początku drugiej połowy Stal nie wykorzystała kontry w przewadze liczebnej. Po chwili Miedź zdobyła swoją jedyną bramkę. W 57 minucie akcję drużyny po przechwycie zwieńczył ładnym strzałem Chuca. Hiszpan tydzień temu trafił też Legię Warszawa. Tamto spotkanie też skończyło się remisem, ale 2:2.

Niezłego wyczynu dokonał Alex Vallejo. Zawodnik Stali wszedł na ostatnie pół godziny, ale i tak nie dotrwał do ostatniego gwizdka. Obejrzał dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną. - Fatalny występ - podsumował Michał Trela komentujący widowisko w Canal+ Sport.

Dramat Miedzi Legnica w końcówce meczu

Gdy mecz dobiegał końca, Stal błyskawicznie przeniosła grę spod swojej bramki w pole karne Miedzi. Po dośrodkowaniu Leandro dwaj obrońcy odpuścili krycie na czym skorzystał główkujący Mateusz Matras. To on przesądził o remisie.

Strata Miedzi do ostatniego bezpiecznego miejsca (piętnastego) pozostaje bardzo duża, wręcz zaporowa. To dziesięć punktów na sześć kolejek przed końcem.

Niepewność jutra mimo wszystko dotyczy także Stali, która jest wprawdzie dziesiąta, ale ma ledwie cztery punkty zapasu. W sobotę jedzie na Pogoń Szczecin, Miedź czeka tego dnia spotkanie o wszystko z liderującym Rakowem Częstochowa. Porażka sprawi, że szanse na pozostanie w elicie zostaną wyłącznie matematyczne.

Oceny piłkarzy po meczu Stal Mielec - Miedź Legnica (w skali 1-6):