Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Sebastian Borowski
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław w czwartkowym starciu z Piastem Gliwice miał doskonałą okazję, aby dopisać trzy punkty. Goście przyjechali na mecz bez trzech kluczowych graczy. Niestety zawodnicy obydwu drużyn nie zaserwowali nam piłkarskiej uczty. Jedyną bramkę w meczu strzelił Jorge Félix w 82. minucie. Piast wygrał 1:0.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 0:1 (0:0)

Piast Gliwice miał dzisiaj bardzo trudne zadanie. Podopieczni trenera Vukovicia na mecz ze Śląskiem pojechali bez trzech podstawowych piłkarzy. Patryk Dziczek pauzował za czerwoną kartkę, natomiast Kądzior i Wilczek zmagają się z urazami. Czwartkowe spotkanie było doskonałą okazją dla ekipy z Wrocławia, aby nieco zaryzykować i zagrać bardziej ofensywnie.

Niestety pierwsza połowa bardzo nas rozczarowała. Po 45 minutach było 0:0, a kibice praktycznie w ogóle nie oglądali groźnych akcji pod obiema bramkami. Pierwszą część spotkania najlepiej podsumowuje wpis Błażeja Łukaszewskiego z Meczyków - "Pierwsza połowa meczu Śląsk - Piast odbyła się. I to na tyle. Dramatycznie nudne 45 minut".

W drugiej połowie też niewiele się działo. Jedną z najgroźniejszych sytuacji oglądaliśmy w 56. minucie. Grzegorz Tomasiewicz uderzył z dystansu, ale pewnie interweniował bramkarz Śląska. To był pierwszy celny strzał w tym meczu.

W 65. minucie John Yeboah wyskoczył do piłki zgranej z lewej strony. Piłkarz Śląska chciał uderzyć przewrotką, ale przy strzale kopnął jednego z rywali. Arbiter odgwizdał faul.

Jedyna bramka w meczu padła w 82. minucie. Prostopadłe podanie do Gabriela Kirejczyka, błąd w kryciu popełnił obrońca Śląska. Rezerwowy gości podał do Jorge Felixa, a ten precyzyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki!