OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Beniaminek PKO Ekstraklasy szlifuje formę do następnej rundy. Zwycięstwo i remis anna kaczmarz / polska press
PKO Ekstraklasa. Przygotowujący się do drugiej rundy ekstraklasy piłkarze Puszczy Niepołomice rozegrali w piątek dwa sparingi. Najpierw pokonali 2:1 1-ligowy Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, a potem zremisowali 2:2 z występującymi w III lidze Czarnymi Połaniec.

PKO Ekstraklasa. Puszcza Niepołomice szlifuje formę do rundy wiosennej

Mecze odbyły się w Staniątkach, gdzie beniaminek ekstraklasy ma swoją bazę treningową. Przeciwko Bruk-Betowi trener Tomasz Tułacz wystawił mocniejszy skład. "Żubry" prowadzenie objęły w 25. minucie po bramce Mateusza Cholewiaka. Gol na 2:0 padł w 52. minucie po trafieniu samobójczym Arkadiusza Kasperkiewicza. Jedynego gola dla ekipy z Niecieczy strzelił Wojciech Jakubik w 61. minucie.

W pierwszej połowie bramki Puszczy bronił Kewin Komar. Dla zawodnika tego był to pierwszy występ od końcówki sierpnia, gdy doznał złamania kciuka podczas bójki na festynie. Wystąpił także 25-letni ukraiński napastnik Danyło Kondrakow, który ostatnio był zawodnikiem bułgarskiego Pirina Błagojewgrad.

Beniaminek roztrwonił przewagę w sparingu

Spotkanie z III-ligowymi Czarnymi Puszcza zremisowała 2:2 (2:0). Obydwie bramki dla drużyny z Niepołomic zdobył Muris Mesanovic w 12. i 41. minucie.

Trener Tułacz przetestował w tym spotkaniu pięciu zawodników: Kacpra Czekańskiego i Michała Perchela z Karpat Krosno, Patryka Kusaka z Sokoła Kolbuszowa Dolna oraz Piotra Gruszeckiego i Aleksandra Zębalę z Watry Białka Tatrzańska.

Puszcza w tabeli ekstraklasy zajmuje 14. miejsce z dorobkiem 20 punktów. W pierwszym ligowym meczu niepołomiczanie zmierzą się 9 lutego ze Stalą w Mielcu.