Bartosz Głąb
23. kolejka PKO Ekstraklasy, Radomiak Radom - Stal Mielec.
23. kolejka PKO Ekstraklasy, Radomiak Radom - Stal Mielec. Piotr Polak / PAP
PKO Ekstraklasa. W ostatnim meczu 23. kolejki Radomiak Radom pokonał u siebie Stal Mielec 2:1. Do przerwy gospodarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem, a jeszcze nie wykorzystali rzutu karnego. W drugiej połowie oba zespoły strzeliły po golu i radomianie mogli cieszyć ze zdobycia kompletu punktów. To pierwszy zwycięstwo i pierwsze bramki Radomiaka w tym roku.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom w pierwszej połowie strzelił gola i nie wykorzystał karnego

Od pierwszych minut Radomiak prezentował się bardzo dobrze. Gospodarze wyglądali diametralnie inaczej, niż w pierwszych dwóch meczach 2024 roku. Skutkiem tego było objęcie prowadzenia w 17. minucie spotkania. Dawid Abramowicz wrzucił piłkę w pole karne mielczan, a tam Luka Vusković uderzeniem głową - otworzył wynik meczu. To była dopiero pierwsza bramka radomian w drugiej części sezonu PKO Ekstraklasy.

Kolejne minuty pokazały, że podopiecznym Macieja Kędziorka zależy na zdobywaniu kolejnych bramek. W 25. minucie blisko podwyższenia wyniku był Leonardo Rocha. Jednak futbolówka po jego uderzeniu głową - trafiła tylko w słupek.

Dziesięć minut później Radomiak stanął przed następną szansę na zdobycie bramki. Tym razem Lisandro Semedo popędził prawą stroną, próbując dośrodkować, trafił w rękę Krystiana Getingera i sędzia Jarosław Przybył po analizie VAR wskazał na "wapno".

23. kolejka PKO Ekstraklasy. Radomiak Radom - Stal Mielec
23. kolejka PKO Ekstraklasy. Radomiak Radom - Stal Mielec Screen Canal+ Sport3

Rzut karny fatalnie wykonał Leonardo Rocha. Sygnalizowany strzał bez problemów wybronił Mateusz Kochalski, utrzymując Stal w grze. Jednak gospodarze wciąż naciskali. W 37. minucie ponownie zakotłowało się w "szesnastce" mielczan. Tym razem piłka trafiła w poprzeczkę bramki gości.

- Niestety wystawiłem się teraz w tym momencie na szyderę ze strony zespołu, że lepiej idzie mi gra rękoma, aniżeli nogami - powiedział w przerwie meczu Dawid Abramowicz.

PKO Ekstraklasa. Po przerwie po bramce. Trzy punkty zostały w Radomiu

W przerwie meczu trener gości, Kamil Kiereś dokonał aż trzech zmian, co przyniosło efekt w drugiej połowie. Stal zaczęła dochodzić do głosu i stwarzać coraz więcej sytuacji pod bramką gospodarzy. Efekt zmian przyszedł w 63. minucie. Łukasz Gerstenstein dopadł do piłki wybijanej z pola karnego Radomiaka, uderzył z woleja w kierunku bramki, ale po drodze futbolówka odbiła się od nogi Mateusza Matrasa i zatrzepotała w siatce, mijając złapanego na wykroku Filipa Majchrowicza.

Zaledwie dwie minuty później radomianie znów prowadzili. Tym razem Luis Machado urwał się prawą stroną, po czym wrzucił idealnie w pole karne rywali. Tam zdecydowanie wyżej od obrońców Stali wyskoczył Leonardo Rocha, który mocnym uderzeniem głową skierował piłkę do siatki przy prawym słupku.

Radomiak dowiózł zwycięstwo do końcowego gwizdka i zdobył pierwsze w tym roku trzy punkty. Radomianie na koniec 23. kolejki rozgrywek wdrapali się na 11. pozycję w ligowej tabeli i mają sześć "oczek" przewagi nad strefą spadkową. Stal Mielec ma o cztery punkty więcej.

W następnej serii gier radomska drużyna pojedzie do Gliwic na mecz z będącym w kryzysie Piastem, natomiast Stal na własnym obiekcie zmierzy się z Ruchem Chorzów, który w ostatni weekend zanotował efektowne zwycięstwo.

• Rafał Wolski - 3 (Jardel - 3)
  • Luis Machado - 3 (Krystian Okoniewski - bez oceny)
  • Leonardo Rocha - 4 (Bruno Jordao - bez oceny)

Stal Mielec

• Mateusz Kochalski - 4
  • Bert Esselink - 3
  • Mateusz Matras - 4
  • Marco Ehmann - 3
  • Krystian Getinger - 3
  • Matthew Guillaumier - 3 (Ion Gheorghe - 3)
  • Piotr Wlazło - 3
  • Alvis Jaunzems - 2 (Łukasz Gerstenstein - 4)
  • Igor Strzałek - 2 (Koki Hinokio - 3)
  • Maciej Domański - 3 (Mateusz Stępień - bez oceny)
  • Kai Meriluoto - 2 (Łukasz Wolsztyński - 3)

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...