Raków Częstochowa - Widzew Łódź 2:0
Raków Częstochowa - Widzew Łódź 2:0 PAP/Waldemar Deska
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa wygrał z Widzewem Łódź 2:0. Gole strzelili Ivi Lopez i Fran Tudor. Jeśli Legia Warszawa przegra z Lechem Poznań to przewaga zespołu Marka Papszuna wzrośnie do gigantycznych dziewięciu punktów.

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Widzew Łódź 2:0

To nie było porywające widowisko. Raków przede wszystkim chciał zwyciężyć i temu był skłonny poświęcić wiele, głównie styl gry. Dziś wystąpił bez zawieszonego Patryka Kuna i kontuzjowanego Milana Rundicia. Po dwudziestu minutach boisko musiał opuścić lider ofensywy Ivi Lopez.

Pierwsza bramka padła w 9 minucie. Sędzia Daniel Stefański podyktował wtedy jedenastkę za uderzenie łokciem Marka Hanouska w twarz Tomasa Petraska. Z czeskiego starcia najlepiej wyszedł Ivi Lopez, który uderzył precyzyjnie przy prawym słupku - po raz dziewiąty w sezonie.

Fran Tudor dobił Widzew Łódź

Widzew kiepsko punktuje w rundzie wiosennej. W Częstochowie nie wskórał praktycznie nic. Bodaj najlepszą szansę, jeszcze w pierwszej połowie miał Bartłomiej Pawłowski. Po jego mocnym uderzeniu z rzutu wolnego piłkę zdołał odbić Vladan Kovacević.

- Ciężko oczekiwać od Rakowa fajerwerków. Ma wynik i będzie chciał go szanować - argumentował w końcówce meczu komentujący w Canal+ Sport, Adam Szała. W 85 minucie piłka obiła poprzeczkę Rakowa, ale w akcji odgwizdano pozycję spaloną.

Gdy sędzia zerkał już na zegarek, wynik na 2:0 ustalił Fran Tudor. Chorwat trafił prawą nogą bezpośrednio z rzutu wolnego.
Raków czeka teraz na [b]odpowiedź Legii
, która przed kolejką traciła do niego sześć punktów. Początek jej hitowego meczu z Lechem o godzinie 17:30 na stadionie przy Łazienkowskiej. Transmisja za darmo w TVP Sport.

• Jean Carlos Silva - 3
  • Bartosz Nowak - 3 (Władysław Koczerhin - 3)
  • Ivi Lopez - 4 (Mateusz Wdowiak - 3, Marcin Cebula - bez oceny)
  • Vladislavs Gutkovskis - 3 (Fabian Piasecki - 3)

Widzew Łódź

• Henrich Ravas - 3
  • Mateusz Żyro - 3
  • Serafin Szota - 3 (Patryk Stępiński - 3)
  • Martin Kreuzriegler - 3
  • Mato Milos - 2
  • Marek Hanousek - 3
  • Dominik Kun - 3 (Juliusz Letniowski - bez oceny)
  • Andrejs Ciganiks - 3
  • Ernest Terpiłowski - 3 (Juljan Shehu - 3)
  • Łukasz Zjawiński - 3 (Jordi Sanchez - 3)
  • Bartłomiej Pawłowski - 3 (Kristoffer Hansen - bez oceny)

Piłkarz meczu: Fran Tudor
Atrakcyjność meczu: 5/10

Nic tak w polskiej piłce nie wyszło jak stadiony. W ostatnich latach powstało wiele obiektów, którymi możemy się szczycić w całej Europie. Są nowe, obiektywnie ładne i funkcjonalne. Komfort oglądania meczów jest tam na topowym poziomie. Gdzieniegdzie czas się jednak zatrzymał. Czuć tam powiew lat dziewięćdziesiątych, zwłaszcza z perspektywy sektora gości, traktowanego jako zło konieczne. Ostatnio furorę w sieci zrobiło zdjęcie fanów Motoru Lublin w Pruszkowie, zamkniętych w niewielkiej, obskurnej klatce. Zobaczcie inne takie miejsca na szczeblu centralnym. Dorzucamy do nich "potworki" architektoniczne z całkiem nowych stadion, gdzie projektanci się nie popisali, tworząc absurdalne konstrukcje.

Najgorsze sektory gości na szczeblu centralnym w Polsce. Pot...