Jakub Jabłoński
Raków Częstochowa zaliczył FALSTART. Mistrz Polski poległ z Wartą Poznań
Raków Częstochowa zaliczył FALSTART. Mistrz Polski poległ z Wartą Poznań PAP/Jakub Kaczmarczyk
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa nie będzie miło wspominał początku rundy wiosennej w swoim wykonaniu. Mistrz Polski poległ w 20. kolejce z Wartą Poznań (1:2). "Medaliki" po 20. minutach przegrywały 0:2. Bramkę kontaktową przed przerwą zdobył Bartosz Nowak z rzutu karnego.

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Raków Częstochowa 2:1

Raków Częstochowa w Grodzisku Wielkopolskim początku meczu nia miał usłanego różami. "Medaliki" bowiem już od 3. minuty dali się zaskoczyć przez gospodarzy. Bramkę dla podopiecznych Dawida Szulczka zdobył wówczas Kajetan Szmyt. 21-letni pomocnik uznawany za jeden z większych talentów polskiej ekstraklasy dopadł do odbitej piłki na skraju pola karnego i mocnym, płaskim uderzeniem pokonał bramkarza gości Vladana Kovacevicia. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i potem wpadła do siatki.

Potem było jeszcze gorzej. Jednak przed istną katastrofą dla obecnych mistrzów Polski swoją szansę miał Ante Crnac. Jednak Chorwat jak to już do tego przyzwyczaił kibiców w tym sezonie nie trafił nawet w światło bramki. Niewykorzystane okazje się mszczą. I w 20. minucie po jednej z kontr kapitalnie uderzył Stefan Savić. Austriak oddał finezyjny strzał, który znalazł drogę do bramki strzeżonej przez bośniackiego bramkarza.

Raków Częstochowa fatalnie wszedł w spotkanie 20. kolejki przeciwko Warcie Poznań

Przed przerwą podopieczni Dawida Szwargi dostali jednak "jedenastkę". Do rzutu karnego podszedł Bartosz Nowak, który pewnym strzałem nie dał szans Jędrzejowi Grobelnemu. Na 15-minutową przerwę piłkarze gości schodzili ze złapanym kontaktem do prowadzących gospodarzy.

Raków bił głową w mur. Warta utrzymała prowadzenie

W drugiej połowie co i rusz "Medaliki" gościły w polu karnym gospodarzy. Podopieczni Dawida Szulczka jednak z każdym razem wychodzili z opresji. Przede wszystkim po raz kolejny dała się we znaki nieskuteczność Ante Crnaca, który tuż przed swoim zejściem z boiska mógł wyrównać stan rywalizacji. Chorwat dostał piłkę z prawej strony i nie potrafił z najbliższej odległości wbić ją do wbić ją do brami. W konsekwencji Grobelny wznowił grę.

Końcówka spotkania nie przyniosła nam gola wyrównującego dla Rakowa mimo licznych ataków częstochowskiego klubu. Podopieczni Dawida Szwargi próbowali, ale bili głową w mur. Piłkarze wrócą na Jasną Górę "na tarczy" już w pierwszej kolejce rundy wiosennej. Tym samym w tabeli muszą trzymać kciuki za Śląsk Wrocław w niedzielnym hicie kolejki z Pogonią. Jeśli - "Portowcy" wygrają wyprzedzą Raków Częstochowa.

Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Raków Częstochowa (w skali 1-6):

Warta Poznań

• Jędrzej Grobelny - 4
  • Jakub Bartkowski - 3
  • Dawid Szymonowicz - 4
  • Dimitris Stavropoulos - 3
  • Tomas Prikryl - 3 (Bogdan Tiru - bez oceny)
  • Maciej Żurawski - 3
  • Miguel Luis - 3 (Mateusz Kupczak - 3)
  • Stefan Savić - 4 (Konrad Matuszewski - 3)
  • Mohamed Mezghrani - 3 (Jakub Kiełb - 3)