Dwa gole w meczu Cracovii ze Śląskiem. Wymiana ciosów w śnieżycy
Dwa gole w meczu Cracovii ze Śląskiem. Wymiana ciosów w śnieżycy Andrzej Banaś
PKO Ekstraklasa. Cracovia dopiero po przerwie zaczęła grać. Ostatecznie zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1 dzięki debiutanckiej bramce Mateusza Bochnaka. Widowisko przy Kałuży śledziło 7116 kibiców.

PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1

Najciekawiej zrobiło się po przerwie. Zawodnikom wcale nie przeszkadzał padający wtedy śnieg. Bogiem a prawdą to w takich warunkach stworzono najlepsze akcje.

I jedni, i drudzy mieli argumenty, żeby przechylić szalę na swoją stronę. Cracovii zabrakło szczęścia, gdy obiła słupek po interwencji Rafała Leszczyńskiego. Akcję Denisa Jastrzembskiego zatrzymał z kolei Karol Niemczycki.

Śląsk objął prowadzenie w 9 minucie. Gdy wydawało się, że szarża Johna Yeboaha została powstrzymana, Jakub Jugas niefortunnie podał wprost pod nogi nabiegającego Łukasza Bejgera. Wahadłowy nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Cracovia wdzięczna Bochnakowi

Jeszcze przed zmianą stron Śląsk powinien był dołożyć drugiego gola, jednak sytuację zmarnował Erik Exposito. W drugiej połowie role się odwróciły. Cracovia doprowadziła do wyrównania w 54 minucie. Dosłownie z metra dośrodkowanie (strzał?) Otara Kakabadze wykończył Mateusz Bochnak ściągnięty zimą z Chrobrego Głogów. Na pierwszego gola czekał do piątego występu. Pokonał kolegę z byłego zespołu.

Po dziewiątym remisie Cracovia wróciła na szóste miejsce, Śląsk pozostaje na dziesiątym. W następnej kolejce jedzie na Raków Częstochowa. Drużynę Pasów czeka delegacja do Grodziska Wielkopolskiego na Wartę Poznań, która wygrała dwa ostatnie mecze imponującym stosunkiem bramek 7-1.

Oceny piłkarzy po meczu Cracovia - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):