Piotr Rzepecki
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław zremisował z Górnikiem Zabrze 1:1. Wrocławianie byli bardzo blisko ósmej kolejnej wygranej w lidze, ale Górnik miał inne plany. W doliczonym czasie gry trafił rezerwowy Szymon Czyż.

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)

Faworyta przed meczem nietrudno było wskazać. Większość przewidywała, że to piłkarze gospodarzy sięgną po komplet, natomiast z pewnością zabrzanie chcieli im zagrać na nosie. Podopieczni Jana Urbana nieźle zaczęli, ale nie potrafili skutecznie zakończyć swoich ataków, choć wyglądali przyzwoicie: tak prezentował się początek tego meczu.

Po słabszym początku do głosu doszli gospodarze, a brylował przede wszystkim Erik Exposito. Kapitan Śląska ma za sobą fantastyczny czas i świetnie czuje się na boisku. Obsługiwał kolegów, wchodził w drybling nic nie robiąc sobie z asysty rywali.

Ostatecznie trafił w 32. minucie po dograniu Petra Schwarza. Fantastycznie poradził sobie w polu karnym rywala i perfekcyjnie uderzył pod poprzeczkę. Chwilę wcześniej został właściwie okradziony z asysty, jego podania nie wykorzystał Nahuel Leiva.

W drugiej części meczu piłkarze Śląska kontrolowali przebieg gry. Goście szukali sposobu na przełamanie defensywy rywali i go znaleźli w samej końcówce. Wszystkim we Wrocławiu nastroje popsuł rezerwowy piłkarz Szymon Czyż.

Zawodnik, który latem został sprowadzony z Rakowa Częstochowa dał gościom oczko i przerwał tym samym serię Śląska. Gdyby wrocławianie wygrali, to kontynuowaliby passę ośmiu kolejnych meczów z wygraną.