Warta - Cracovia 1:0
Warta - Cracovia 1:0 Adam Jastrzębowski
PKO Ekstraklasa. Warta Poznań ma osiem punktów zapasu nad strefą spadkową. W Grodzisku pokonała Cracovię 1:0, choć wcale nie rozegrała wielkiego meczu. Sprzymierzeńcem okazał się Rivaldinho, dwukrotnie obijający poprzeczkę.

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Cracovia 1:0

W pierwszej połowie groźna była jedynie Cracovia. Stworzyła cztery sytuacje, lecz po żadnej piłka nie zatrzepotała w siatce. Najbliższy szczęścia okazał się Rivaldinho. Brazylijczyk po uderzeniu głową obił poprzeczkę.

Wartę w grze utrzymał wtedy Jędrzej Grobelny. 20-latek wskoczył między słupki za Adriana Lisa i w czwartym występie zachował drugie czyste konto. Choć nie przyszło łatwo, ale o tym za chwilę.

Po zmianie stron do ofensywy przeszła Warta. Może nie była specjalnie lepsza od Cracovii, ale przynajmniej wykorzystała okazję. W 61 minucie do wypuszczonej przez bramkarza piłki dopadł Adam Zrelak, który zdążył wbić ją do bramki nim wyszła za linię końcową. To ósme trafienie Słowaka w sezonie.

Cracovia mogła i powinna była wrócić do gry. Po faulu Grobelnego jedenastki nie wykorzystał poszkodowany Rivaldinho. Snajper Pasów obił poprzeczkę.

• Robert Ivanov - 4
  • Jakub Kiełb - 3, (Konrad Matuszewski - bez oceny)
  • Miguel Luis - 4, (Niilo Maenpaa - 3)
  • Miłosz Szczepański - 3, (Jayson Papaeau - 4)
  • Michał Kopczyński - 3, (Michał Kupczak - 3)
  • Frank Castaneda - 4, (Michał Jakóbowski - bez oceny)

• Karol Knap - 3
  • Mathias Hebo Rasmussen - 3, (Sylwester Lusiusz - bez oceny)
  • Sergiu Hanca - 3
  • Michał Rakoczy - 4, (Jewhen Konoplianka - 3)
  • Pelle van Amersfoort - 3, (Otar Kakabadze - 3)
  • Rivaldinho - 3

Piłkarz meczu: Adam Zrelak
Atrakcyjność meczu: 4/10

PKO Ekstraklasa. Klasyk Lech Poznań - Legia Warszawa obejrzało przy Bułgarskiej ponad 39 tysięcy kibiców. W trakcie pierwszej połowy fani Kolejorza bili nawet brawo sympatykom gości, gdy ci prezentowali oprawę z "powieszonym" na szubienicy Władimirem Putinem. Zobacz zdjęcia kibiców z meczu Lech - Legia!

Kibice na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa 1:1. Zobacz zdjęcia!