Leszek Jaźwiecki
BBTS Bielsko-Biała - GKS Katowice 0:3 (24:26, 22:25, 15:25)
BBTS Bielsko-Biała - GKS Katowice 0:3 (24:26, 22:25, 15:25) Jakub Jaźwiecki
W meczu 4. kolejki PlusLigi siatkarze BBTS Bielsko-Biała przegrali z beniaminkiem GKS Katowice 0:3. To trzecia porażka siatkarzy z Bielska-Białej z rzędu. Katowiczanie po raz drugi wygrali bez straty seta. Wiedzieliśmy że czeka nas trudny mecz, może dlatego słabiej weszliśmy w to spotkanie, ale po wygraniu pierwszego seta grało nam się coraz lepiej - podsumował spotkanie trener GKS Katowice Piotr Gruszka.

Po dwóch porażkach z Jastrzębskim Węglem i Cuprum Lubin siatkarze z Bielska-Białej chcieli się zrehabilitować swoim kibicom. Mecz z beniaminkiem PlusLigi rozpoczęli obiecująco. Podopieczni Miroslava Palguta prowadzili 4:0, a nawet 11:5! Katowiczanie jednak zaczęli powoli wracać do gry i odrabiali systematycznie stratę. Gospodarze ułatwiali im zadanie popełniając proste błędy. Niemoc BBTS przy stanie 14:14 przerwał Paweł Gryc i bielszczanie znowu zbudowali sobie czteropunktowa przewagę.

Katowiczanie nie dawali jednak za wygraną. Po raz drugi zdołali doprowadzić do remisu 18:18, ale nie potrafili pójść za ciosem. W końcówce seta BBTS prowadził 24:21 i wydawało się, że nic nie odbierze im już zwycięstwa. Błąd w ataku Kamila Kwasowskiego a potem blok na nim ponownie doprowadził do remisu. W grze na przewagę lepsi okazali się podopieczni Piotra Gruszki.

Podobny przebieg miał drugi seta, ale to tym razem prawie przez cały czas prowadzili katowiczanie i dopiero w końcówce gospodarzom udało się dojść na jeden punkt. Duża w tym zasługa Bartosza Janeczka, który zmienił Gryca. Atakujący BBTS popełnił błąd w polu zagrywki i drugi set ponownie padł łupem siatkarzy z Katowic.

Po 10 minutowej przerwie lepiej w mecz weszli katowiczanie, którzy prowadzili 3:0. Serię beniaminka przerwał Janeczek, jednak gospodarze nie potrafili tego wykorzystać i przewaga GKS wzrosła do 8 punktów (13:5). Bielszczanie mieli problemy z przyjęciem zagrywki, nie radzili sobie także w ataku. - A bez tych elementów trudno myśleć o zwycięstwie - kręcił głową niezadowolony z gry swoich siatkarzy trener BBTS.

Katowiczanie do końca tego seta prowadzili swoja grę, kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i w hali pod Dębowcem zasłużenie zgarnęli całą pulę.

BBTS Storożiłow, Bartos, Siek, Gryc, Kwasowski, Grzechnik, Koziura (libero) oraz Czauderna (libero), Bieńkowski, Vemić, Gaca, Modzelewski, Janeczek.

GKS Falaschi, Van Walle, Kalembka, Kapelus, Błoński, Krulicki, Stańczak (libero) oraz Mariański (libero), Fijałek, Sobański, Butryn

Materiał oryginalny: PlusLiga. Cała pula dla GKS Katowice. Siatkarze wygrali z BBTS Bielsko-Biała [ZDJĘCIA] - Dziennik Zachodni