Dawid Foltyniewicz
Artur Starczewski/KS SPR Chrobry Głogów
Szczypiorniści Chrobrego Głogów w zaległym meczu 11. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn pokonali Sandrę Spa Pogoń Szczecin 30:29 (15:12). Podopieczni Witalija Neta zgarnęli trzy punkty, dzięki czemu uciekli z ostatniego miejsca w ligowej tabeli.

PGNiG Superliga Mężczyzn po zakończeniu mistrzostw świata wznowiła rozgrywki. W pierwszej kolejności szczypiornistom pozostaje odrobić zaległości z poprzednich kolejek, gdy zakażenia koronawirusem w poszczególnych zespołach nie pozwoliły na mecze w pierwotnie planowanych terminach.

W sobotę nic nie stało natomiast na przeszkodzie, aby doszło do spotkania Chrobrego i Pogoni. W pierwszej połowie oba zespoły postawiły na dość agresywną grę. Po 30 minutach gospodarze mieli na koncie sześć wykluczeń, z kolei goście – trzy. To jednak głogowianie udawali się na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

W 52. minucie Chrobry odskoczył Pogoni na sześć trafień. Końcówka rywalizacja była jednak bardzo nerwowa. Plac gry musiał opuścić Kamil Sadowski, a chwilę po nim Bartosz Warmijak. Przyjezdni ekspresowo odrobili straty do rywali i na dwie minuty przed końcową syreną gospodarze mieli tylko jedną bramkę przewagi. Ostatecznie udało im się utrzymać prowadzenie, dzięki czemu po zakończeniu rywalizacji mogli cieszyć się z upragnionych trzech punktów.

– Dziś chłopacy udowodnili, że warto na nich liczyć i dać im jeszcze trochę czasu, aby wrócić do skutecznego punktowania. Kilka porażek z rzędu nie ma dobrego wpływu na budowanie atmosfery w zespole. W naszej szatni padło jednak wiele męskich słów i powiedzieliśmy sobie, że musimy w końcu się przełamać – powiedział Witalij Nat, trener Chrobrego.

Dobrą passę w PGNiG Superlidze Kobiet potwierdził natomiast KPR Gminy Kobierzyce, który wczoraj pokonał we własnej hali Młyny Stoisław Koszalin 30:21. Podopieczne Edyty Majdzińskiej umocniły się na drugiej pozycji w tabeli, tracąc do prowadzącego Zagłębia Lubin trzy punkty.