Podbeskidzie - Wigry 1:1. Remis niepokonanych

Tomasz Kuczyński
W meczu 3. kolejki I ligi lider Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisował z wiceliderem Wigrami Suwałki 1:1 (1:0).

W meczu dwóch niepokonanych zespołów I ligi padł remis. Podbeskidzie pierwszy raz zagrało w roli gospodarza, na dodatek w piątek oficjalnie otwarto nowy stadion w Bielsku-Białej.

Pierwsza połowa nie była porywająca, widać było, że oba zespoły czują respekt wobec siebie. W 31. minucie groźniej zaatakowały Wigry. Kamil Adamek dostał dobre, prostopadłe podanie, a Rafał Leszczyński dalekim wybiegiem zażegnał niebezpieczeństwo.

Pięć minut później Górale objęli prowadzenie. Piłkę w pole karne podał Mariusz Magiera. Niepilnowany Tomasz Podgórski spokojnie przyjął futbolówkę i huknął po nodze obrońcy pod poprzeczkę. „Podgór” strzelił trzecią bramkę w trzecim z kolei meczu. W 43. minucie po błędzie obrony gospodarzy Damian Kądzior znalazł się w świetnej sytuacji, ale z jego uderzeniem bardzo dobrze poradził sobie Leszczyński.

Po przerwie Podbeskidzie miało okazje na podwyższenie prowadzenia – próbowali Robert Demjan i Podgórski. Niespodziewanie Wigry wyrównały. Kądzior posłał piłkę z rzutu wolnego, nikt jej nie sięgnął, włącznie z bramkarzem...

– Zabrakło nam dobicia rywala przy stanie 1:0 – ocenił Tomasz Podgórski.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki 1:1 (1:0)

1:0 Tomasz Podgórski (36), 1:1 Damian Kądzior (69-wolny)

Podbeskidzie Leszczyński – Sokołowski, Deja, Menzel, Magiera – Sierpina, Feruga (76. Feruga), Mikołajewski, Chmiel, Podgórski (84. Pali) – Demjan. Trener: Dariusz Dźwigała

WigryZoch – Bucholc, Wichtowski, Cverna, Bartkowski – Wroński (66. Kuku), Augustyniak, Kądzior, Gąska (78. Radecki) , Kozak – Adamek (85. Zapolnik). Trener: Dominik Nowak

Żółta karta: Wichtowski

Sędziował Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)

Widzów 4526

Typy ekspertów Jan Furtok: 2:1, Edward Socha 3:1, Mariusz Śrutwa 2:0, Jan Żurek 1:1

Inne piątkowe mecze: Znicz Pruszków – Chrobry Głogów 0:0, Miedź Legnica – Olimpia Grudziądz 0:0

Materiał oryginalny: Podbeskidzie - Wigry 1:1. Remis niepokonanych - Dziennik Zachodni