Pogoń Baltica łatwo wygrała na koniec sezonu [ZDJĘCIA]

Jakub Lisowski
Valentina Blazević z Pogoni Baltica Szczecin.
Valentina Blazević z Pogoni Baltica Szczecin. Sebastian Wołosz
Pogoń Baltica Szczecin ograła na swoim parkiecie Energa AZS Koszalin. Zwycięstwo nie wpłynęło jednak na pozycję w tabeli

Szczecinianki rozgrywki ekstraklasy zakończyły na 5. miejscu, ich środowe przeciwniczki pozycję niżej. To było już jasne dwie kolejki temu. Nic więc dziwnego, że derbowy mecz nie dostarczył zbyt wielu emocji, a zawodniczki – szczególnie z Koszalina – były momentami bardzo rozkojarzone.

Pogoni bardziej zależało na dwóch punktach, bbo grała u siebie i mocniej jej zależało, by godnie zakończyć sezon. Po 10 minutach gry nasz zespół zaczął budować przewagę. Ze stanu remisowego zrobiło się 12:5 w 22. minucie, a po minucie bramkę rzuciła nawet Ligia Costa, która rzadko grała w tym sezonie. Trenerka AZS szybko wykorzystała przerwy na rozmowę z drużyną, ale nic to nie zmieniło w grze. Spokojnie więc obserwowała wydarzenia i musiała bez gniewu oglądać, jak jej zawodniczki tracą bramkę np. rzutem z prawie połowy boiska po źle wyprowadzonej kontrze w ostatniej sekundzie pierwszej części spotkania. Bez wątpienia Valentina Blazević zebrała za tę bramkę najwięcej braw.

Chorwatka była najlepsza na parkiecie (grała do 43. minuty, bo po jednej z bramek spadła na parkiet i zbiła kolano) i prawdopodobnie na niej będzie zbudowany zespół Pogoni na przyszły sezon. W najbliższych dniach poznamy skład. Przypomnijmy już bez Adrianny Płaczek. Bramkarka ma się przenieść do Francji i jest to gigantyczne osłabienie zespołu.

Mistrzem Polski został Vistal Gdynia, który pokonał w środę Zagłębie Lubin 24:22. Brąz dla Startu Elbląg.

Pogoń Baltica Szczecin – Energa AZS Koszalin 31:24 (17:11)
PB: Płaczek, Wawrzynkowska, Krupa – Królikowska 7, Blazević 6, Jaszczuk 6, Zimny 3, Zawistowska 3, Koprowska 2, Noga 2, Costa 1, Szczecina 1.

Materiał oryginalny: Pogoń Baltica łatwo wygrała na koniec sezonu [ZDJĘCIA] - Głos Szczeciński