Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Zbigniew Meissner
PKO Ekstraklasa. Pogoń jest na fali. "Portowcy" wygrali kolejny mecz ligowy. Tym razem ekipa ze Szczecina była lepsza od Ruchu Chorzów. Przez duże zadymienie boiska sędzia kilka razy musiał przerywać spotkanie.

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)

Pogoń od samego początku zaczęła dominować swojego przeciwnika. W 12. minucie Leonardo Koutris świetnie dośrodkował w pole karne gospodarzy na nogę Efthymisa Koulourisa, ale ten minimalnie spudłował. 12 minut później Wahan Biczachczjan potężnie uderzył z dystansu, ale piłka trafiła tylko w słupek. Dobitka Efthymisa Koulourisa okazała się niecelna.

Pogoń otworzyła wynik spotkania w 29. minucie. Po stracie piłki przez Ruch, z futbolówką ruszył Kamil Grosicki, dograł do Fredrika Ulvestada, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. Piłka odbiła się jeszcze od słupka.

Sędzia w pierwszej połowie kilka razy musiał przerywać spotkanie. Zadymienie boiska spowodowane racami było tak duże, że widoczność była bardzo mała. Piłkarze raz musieli nawet zejść do szatni.

W drugiej połowie Ruch się obudził i przeprowadził kilka ciekawych sytuacji, ale drugi cios wyprowadziła Pogoń. W 55. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Pogoni po zagraniu ręką Juliusza Letniowskiego. Do jedenastki podszedł oczywiście Kamil Grosicki. Skrzydłowy "Portowców" z zimną krwią strzelił podcinką i całkowicie zmylił bramkarza. Ruch chciał błyskawicznie odpowiedzieć. Świetne dośrodkowanie Miłosza Kozaka do Macieja Firleja, ten oddał dobry strzał, ale jeszcze lepiej interweniował Valentin Colocaru!

W 62. minucie było już 3:0 za sprawą samobójczego trafienia Macieja Sadloka. Obrońca chciał przypilnować napastnika Pogoni. Podanie w pole karne było tak mocne, że Sadlok kopnął piłkę do własnej bramki.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Michał Probierz ogłosił powołania na październikowe mecze kadry narodowej. Nowy selekcjoner zaskoczył i nie wybrał kilku zawodników, którzy mieli mocną pozycję w drużynie. Nie zabrakło także kilku niespodzianek wśród powołanych.Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Największe niespodzianki w powołaniach Michała Probierza. W ...