Piotr Rzepecki
Adam Jastrzebowski
Lech Poznań w niedzielę zainkasował pierwsze 3 punkty w lidze po wygranej z Piastem Gliwice 1:0. Pierwsza wygrana nadeszła po zapewnieniu sobie gry w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Rywale „Kolejorza” również rozegrali mecze w swoich ligach, a najlepiej spisał się zespół, z którym Lech będzie mierzył się jako ostatni.

Rywale Lecha Poznań w LKE. Wyniki zmagań w miniony weekend:

SK Austria Lagenfurt – Austria Wiedeń 3:3
Getafe – Villarreal 0:0
Beitar Jerozolima – Hapoel Beer Szewa 0:5

Nie dotrwali do końca
Rywale Lecha ze stolicy Austrii zremisowali w wyjazdowym meczu w Klagenfurcie z tamtejszą SK Austrią. Nie mogą być jednak z tego spotkania zadowoleni. Musieli obejść się smakiem zwycięstwa, odwracając wynik rywalizacji z 2:1 na 2:3. Kilka minut przed końcem stracili bramkę z rzutu karnego i musieli zadowolić się tylko punktem. Drużyna z Wiednia z bilansem 2 wygranych, 2 remisów i 2 porażek zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli.

Przerwali passę
Villarreal rozpoczął zmagania w LaLiga lepiej niż Barcelona czy Atletico Madryt – na inaugurację wygrali dwa kolejne spotkania. Po wyjazdowych wygranych z Real Valladolid i z wspomnianym Atletico Madryt, półfinalista Ligi Mistrzów z tamtego sezonu niespodziewanie zremisował bezbramkowo z Getafe. Villarreal jest obecnie na czwartym miejscu w tabeli z 7 punktami na koncie. Getafe natomiast zdobyło pierwszy punkt i plasują się na osiemnastym miejscu.

Zagrali na piątkę
Izraelczycy nie mogli lepiej rozpocząć zmagań ligowych. Wygrali wysoko na wyjeździe z ostatnim w tabeli Beitarem Jerozolima 5:0. Pogrom był efektem dominacji na każdej płaszczyźnie, choć po pierwszych czterdziestu pięciu minutach nic nie zapowiadało takiego wyniku – do przerwy wygrywali skromnie 1:0. Worek z bramkami rozwiązał po godzinie gry Rotem Hatuel, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się zmiennik Ramzi Safuri. Lechici będą musieli uważać na tego napastnika. Cały mecz na ławce spędził były pomocnik Legii Warszawa, Andre Martins. Portugalczyk brał udział w meczach eliminacji LKE, choć trzy ostatnie spotkania - dwumecz z rumuński Univ. Craiova i ligowy mecz z Beitarem, oglądał właśnie z ławki i nie wszedł ani na minutę.

LIGA KONFERENCJI w GOL24

Atak kiboli Lechii Gdańsk na sympatyków tego samego zespołu odbił się w Europie dużym echem. Gdy wydaje nam się, że bójki pseudokibiców i stadionowe incydenty dotyczą czasów słusznie minionych, oto zaledwie kilka przykładów zadym z ostatnich lat. Polska liga to nadal folwark dla rozbójników, bandytów i zakapiorów.

Największe kibolskie skandale ostatnich lat. Lechia dołącza ...