Pogrom w azotowych derbach. Chemik Police nie miał litości [ZDJĘCIA]

Jakub Lisowski
Grupa Azoty Chemik Police wygrał z zespołem z Tarnowa w trzech setach.
Grupa Azoty Chemik Police wygrał z zespołem z Tarnowa w trzech setach. Andrzej Szkocki
Grupa Azoty Chemik Police odniósł drugie zwycięstwo w sezonie 2023/24 Tauron Ligi. I po raz drugi wygrał w trzech setach.

Przed tygodniem było 3:0 w Mielcu, więc przed debiutem w Szczecinie kibice też mogli oczekiwać takiego wyniku. Grupa Azoty Akademia Tarnów na inaugurację sezonu uległ u siebie Volley Wrocław 2:3.

Na drugie spotkanie w lidze trener Chemika Marco Fenoglio dokonał zmian w wyjściowej szóstce. Do podstawowego ustawienia powróciła Agnieszka Korneluk, która miała małą przerwę po intensywnym okresie reprezentacyjnym. Środkowa już w Mielcu zagrała, ale mało. Podobna jest sytuacja Moniki Fedusio. Reprezentacyjna przyjmująca tydzień temu nie pojawiła się na parkiecie, ale w sobotę zagrała w „szóstce” i nawet zapracowała na indywidualne wyróżnienie (MVP spotkania). Tym razem Fenoglio nie wprowadził na parkiet Martyny Łukasik, ale za to zagrała już Bruna Honorio. W dalszym ciągu poza składem była też rozgrywająca z Chin - Ding Xia.

Zobacz zdjęcia z meczu Grupa Azoty Chemik Police-Grupa Azoty Akademia Tarnów

Chemik w sobotni wieczór raz jeszcze pokazał, że ma mocny skład i nawet jeśli część zawodniczek dostaje czas na odpoczynek, to poziom gry zespołu może być wysoki.

Rywalizacja z Tarnowem rozpoczęła się od bardzo mocnego uderzenia. Po paru wyrównanych wymianach Chemik zaczął grać skutecznie blokiem. Szybko jego przewaga urosła do czterech punktów (8:4 i 13:9), a kolejna seria punktowa sprawiła, że Chemik prowadził nawet 23:11.

Przyjezdne dużo mocniej powalczyły w kolejnym secie, którego Chemik rozpoczął od prowadzenia 3:0. Ale po chwili był remis i do połowy seta to była wyrównana walka. W drugiej części partii policzanki były skuteczniejsze (Fedusio i Saliha Sahin), więc też wygrały spokojnie.

Trzeci set najciekawszy. Tarnów odskoczył na 11:8, ale Chemik spokojnie odrabiał straty, wyrównał na po 18, a po chwili prowadził dwoma punktami. Ostatni zryw rywalek dał im remis, ale w końcówce znów Chemik grał na wyższym poziomie.

Grupa Azoty Chemik Police - Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:0
Sety: 25:12, 25:20, 25:21
Chemik: Sahin (11), Fedusio (11), Wasilewska (9), Inneh-Varga (8), Korneluk (3), Kowalewska oraz Grajber-Nowakowska (libero) - Jagła (libero), Honorio (2), Pierzchała (5), Mędrzyk (5).