Polacy za granicą. Mariusz Stępiński z bramką w Pucharze Cypru. Szymon Marciniak rozjemcą. Trzech Polaków na murawie [WIDEO]

Piotr Rzepecki
Polacy za granicą. W środę 18 stycznia na Cyprze byliśmy świadkami "polskiego meczu". Mecz 1/8 finału krajowego pucharu między APOELem a Arisem zakończył się wynikiem 4:2, a w barwach tych drugich wybiegła dwójka Polaków: Karol Struski i Mariusz Stępiński, który okrasił swój występ bramką. Gwizdał w tym meczu Szymon Marciniak.

Polski mecz na Cyprze. Fantastyczne trafienie Stępińskiego

W środę 18 stycznia w walce o ćwierćfinał Pucharu Cypru przyjezdny Aris uległ aż 2:4 miejscowemu APOELowi. Mimo że strzelanie w tym meczu rozpoczął Mariusz Stępiński po indywidualnym rajdzie, to APOEL szybko zareagował na trafienie. Po golu Polaka w 17. minucie rywale odpowiedzieli trzema jeszcze w pierwszej połowie.

W drugiej części meczu obie drużyny dołożyło po golu i mecz zakończył się wynikiem 4:2. Po godzinie gry zszedł środkowy pomocnik Arisu Karol Struski, który na Cyprze gra od tego lata. Przeniósł się z Jagielloni Białystok.

Szymon Marciniak na zaproszenie federacji był rozjemcą w tym meczu. Płocczanin nie miał w tym meczu dużo pracy. Pokazał cztery żółte kartki - wszystkie w pierwszej odsłonie.