Piotr Rzepecki
Ashley Landis/Associated Press/East News
Polacy za granicą. Świetny czas ma za sobą Mateusz Bogusz. Pomocnik Los Angeles FC zanotował asystę przy bramce Carlosa Veli w przegranym meczu z Vancouver Whitecaps 2:3. Kilka dni temu był autorem jednej bramki w meczu z Seattle, a na zdobycie gola potrzebował ledwie 53 sekund.

Mateusz Bogusz błyszczy w Stanach. W dwóch ostatnich meczach gol i asysta

Niestety, tym razem drużyna polskiego pomocnika poległa, i to w meczu domowym. Niespodziewanie to Vancouver Whitecaps wyszli błyskawicznie na prowadzenie - bramki padły w 2. i 23. minucie. LAFC zdołało zdobyć kontakt - w 45. minucie trafił Gabończyk Denis Bouanga, ale po godzinie gry rywale strzelili na 3:1.

W 68. minucie błąd rywala wykorzystał Bogusz, który przejął piłkę na prawej stronie, pomknął na bramkę rywala i dograł do lepiej ustawionego kolegi, Carlosa Veli. Były napastnik Arsenalu czy Realu Sociedad wpisał się na listę strzelców, ale więcej bramek w tym meczu nie padło.

Los Angeles FC straciło pozycję lidera na rzecz St. Louis City w konferencji Zachodniej, choć warto dodać, że ekipa z Kalifornii ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz.

Bilans Bogusza w MLS to 2 gole i 2 asysty w 12 występach.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Wyłoniono już pełną obsadę szczebla centralnego na sezon 2023/2024. Trzech beniaminków ma PKO Ekstraklasa (w tym jednego absolutnego), trzech Fortuna 1 Liga, a czterech eWinner 2 liga. Większość domowe mecze zagra na własnych obiektach. Jednak kilka ekip będzie musiało występować w "gościach". Jeden z beniaminków krajowej elity jako obiekt główny zgłosił drugi największy stadion w Polsce. Poznajcie areny, na których odbędą się mecze tych drużyn.Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do kolejnego zdjęcia >>

Oto stadiony beniaminków PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 i eWinne...