Jakub Jabłoński
Polski pomocnik przypomina się za Oceanem! Sprytne uderzenie z rzutu karnego
Polski pomocnik przypomina się za Oceanem! Sprytne uderzenie z rzutu karnego Major League Soccer/portal X (screen)
Polacy za granicą. Mateusz Klich zdobył swoje pierwsze trafienie w nowym sezonie amerykańskiej ligi MLS. Polski pomocnik podszedł w 72. minucie do rzutu karnego, który skutecznie wyegzekwował i dał bramkę kontaktową dla DC United. Uderzył "jak profesor", czym nie dał szans golkiperowi rywali - Portland Timbers. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Mateusz Klich z golem w MLS

Pomocnik, który ostatni raz w reprezentacji Polski zagrał na mistrzostwach świata przeciwko Argentynie w fazie grupowej przypomniał się selekcjonerowi Michałowi Probierzowi przed marcowymi barażami o Euro 2024. Łącznie w narodowych barwach wybiegł 41 razy. W nich - zdobył dwie bramki.

Mateusz Klich wystąpił od pierwszej minuty w zremisowanym meczu przeciwko Portland Timbers (2:2). Spotkanie dla jego DC United jednak kolorowo się nie rozpoczęło. Polak wraz z kolegami przegrywał po 61. minucie już 0:2. Do gry postanowił włączyć się właśnie były piłkarz m.in. Leeds United.

W 72. minucie podszedł do podyktowanego przez sędziego rzutu karnego. Klich po profesorsku wykorzystał daną szansę i oddał sprytne, płaskie uderzenie z jedenastu metrów. Zmylony bramkarz poszedł w inną stronę, a piłka bezpiecznie przeturlała się do jego bramki. DC United złapało kontakt i drużyna, którą trenuje Wayne Rooney była cały czas w grze.

Następnie Kristian Fletcher wyrównał w 82. minucie stan rywalizacji i spotkanie zakończyło się bramkowym remisem. Dla Klicha zatem było to udane otwarcie nowego sezonu. Bowiem już 2. kolejce amerykańskiej ligi MLS zdołał wpisać się na listę strzelców.